Вчені розібралися, як правильно змивати в унітазі. Правда їх дуже засмутила

Читать на русском

Просто закрити кришку під час змиву - не варіант, віруси так не зупиниш

Читать на русском
туалет
Гейзери в унітазі змивають бруд, але не віруси.

Просто закрити кришку під час змиву - не варіант, віруси так не зупиниш

Змиваючи воду в унітазі, ми піднімаємо у повітря невидиму хмару крапель аерозолю, “набиту” бактеріями та вірусами, зокрема і коронавірус. Неприємність у тому, що вони можуть зависнути в повітрі туалету та на його стінах, чекаючи наступної жертви, яка вступить з ними в контакт. Здавалося б, чого простіше - заздалегідь опускай кришку унітазу і не влаштовуй гейзерів. Але для всюдисущих вірусів це не стане особливою перешкодою, повідомляє IFlScience.

Кришку бояться лише бактерії

Зовсім скасовувати кришку теж не варто, адже дослідження довели, що це стримує поширення бактеріальних патогенів, які зазвичай більші, ніж їхні вірусні колеги. З останніми – складніше.

За словами Чарльза Герби, професора вірусології в Університеті Арізони, який проводив дослідження щодо вимірювання поширення вірусних частинок при змиві унітазу, опускання кришки не дає ефекту у випадку з вірусами.

Дослідники засіяли домашні та громадські туалети вірусом бактеріофаги MS2. Він небезпечний для людини, але працює як посередник для поширення інших бактерій та вірусів.

"Після опускання кришки MS2 було знайдено на всіх протестованих поверхнях туалетів, і закриття кришки не вплинуло на результати", - зазначив Чарльз Герба.

Схематичне зображення аерозольного розсіювання MS2 та його поширення на прилеглі території після змиву
Схематичне зображення аерозольного розсіювання MS2 та його поширення на прилеглі території після змиву

Вихор від змиву може підніматися на метр

Виявилося, що значення має і те, як влаштований слив в унітазі. Коли вода ллється з двох впускних отворів, через велику швидкість утворюється більше руху аерозолю. І майже 60% його частинок піднімаються над унітазом.

В унітазах, де вода ллється з одного боку, вона потрапляє на протилежний бік та створює цілий вихор. Він піднімається нагору майже на метр, а частинки осідають на всіх поверхнях туалету.

Так чи інакше, вчені дійшли висновку, що від вірусів в унітазі може врятувати лише його дезінфекція. І це означає не просто потерти йоржиком, а спершу нанести дезінфікуючий засіб. Забруднення води при цьому знижується майже на 100% порівняно з чищенням тільки мокрим йоржиком. А забруднення самої щітки після додавання дезінфектора зменшується на 96%. Тому чим частіше ми чистимо свій унітаз, тим менший ризик підхопити бактерії чи віруси вдома.

Можливо ви пропустили...

Провал землі над тунелем метро: локальна чи глобальна проблема? Павло Авдокушин

Тунель у "синій" лінії метро Києва постраждав через ріку Либідь, яка прорвалася через оправу - проте чи ця проблема є локальною для Деміївки, чи властива для Києва глобально - розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.