Залишилося чотири роки, і на Землю повернуться мамонти

Читать на русском

Людство стало на крок ближче до того, щоб побачити живого мамонта.

Читать на русском
Мамонти, слони, вчені, наука, генетика, тварини, природа
Вчені планують відтворити тварину до 2028 року.

Людство стало на крок ближче до того, щоб побачити живого мамонта.

Вчені заявили про те, що знайшли спосіб "відтворити" мамонта. Вони планують "перепрограмувати" слона. Компанія Colossal Biosciences, яка вивчає наукове питання вимирання видів, поставила собі за мету створити шерстистого мамонта до 2028 року.

Науковці використовують багатосторонній підхід, а їхня команда працює над "перепрограмуванням" слона за допомогою стовбурових клітин. За їхніми словами, шлях до створення холодостійкого ссавця полягає у визначенні генів, пов'язаних з його основними фенотипами. Коли мова йде про шерстистого мамонта, мається на увазі стійкість до холоду, вигнуті бивні та куполоподібний череп. 

Так чи інакше, потрібно спочатку вивчити найближчого живого родича вимерлої тварини - а у випадку з мамонтом це азіатський слон, який на 99,6% збігається з ним на генетичному рівні, пояснили дослідники, котрі вивчають мутагенез, пише IFLScience.

"Нашою метою з самого початку було отримати ці стовбурові клітини для слонів з багатьох причин. Звичайно, є аспект вимирання, (...) важливо вивчати фенотипи арктичної адаптації на рівні клітин. Але це ще важливіше для збереження (життя - прим. ред.), що відкриває двері для багатьох майбутніх допоміжних репродуктивних технологій", - стверджують дослідники.

Мамонти, як і генетично близькі до них слони, здатні поглинати багато вуглицю, а отже їхнє виведення може допомогти відновленню світової екосистеми, сподіваються вчені.

Це довгострокова мета, переваги якої ніхто з тих, хто живе нині, не побачить. Та якщо люди хочуть одного дня використати здатність шерстистого мамонта поглинати вуглець, їм варто спочатку зрозуміти азійського слона. І хоча до його фактичного "перепрограмування" ще далеко, ця заява знаменує собою перші успішні кроки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.