Звідки на обличчі беруться потворні вени - павутинки і, як їх здихатись

Їх складно замаскувати навіть найбільш щільним тональним засобом

Здоров'я, краса, салони краси, лікарі, медицина
Причин цього - декілька, серед них - генетика.

Чи давно ви вдивлялися в своє обличчя у дзеркалі. Запитання риторичне, насправді мало хто з нас вивчає власну шкіру аж надто детально. Звісно, до цього куди більше схильні жінки. Проте проблема, про яку далі піде мова, поширена і серед чоловіків.

Якщо таки придивитись до шкіри власного обличчя (а вона ой яка неоднорідна!), скажімо, довколо носа, то багатьом доведеться знайти в цій зоні павутинки кровносних судин. Їх добре видно, і за умови, коли знаєш, що вони там є, вони починають сильно дратувати.

Їх складно замаскувати навіть найбільш щільним тональним засобом, і для цього слід використовувати матуючий жовтуватий відтінок - з зеленуватим пігментом у складі. Оскільки рожеві тони не замаскують жодних почервонінь. 

З чим ми маємо справу 

Кровоносні судини тієї чи іншої міри виразності такоє можуть проглядатися на щоках, підборідді тощо. Та є й гарна новина: насправді маскування - це не єдиний шлях зробити їх невидимими. Ці крихітні кровоносні судини, за твердженням дерматологів, є доволі поширеними. Їх називають телеангіектазіями - або, неофіційно, венами-павуками, схожими на павутинки.

Телеангіектазії - це невеликі розширені кровоносні судини, які пошкоджені та помітні під поверхнею шкіри, говориться в матеріалі NYTimes. Вони часто з’являються на обличчі, але можуть виникати на будь-якому місці тіла, включаючи ноги. Вони не шкідливі, тобто не становлять жодної загрози вашому здоров'ю, але виглядають неестетично. На щастя, такі вени можна вилікувати у дерматолога.

Чому вони з'являються

Основною причиною появи судинних вен на обличчі є пошкодження сонцем. Вплив сонця руйнує покриття, що оточує всі кровоносні судини, відоме як внутрішня еластична пластинка, схоже на пластикову плівку. Коли покриття руйнується, кровоносні судини розширюються і стають видимими безпосередньо під шкірою.

Ультрафіолетове випромінювання від сонця також може перешкоджати процесу відновлення клітин шкіри та спричинити руйнування її тканини. Це робить судини більш помітними.

Тож саме на обличчі у порівнянні з іншими ділянками тіла видимі крихітні венки виникають частіше, адже воно увесь час - неприкрите, пояснили лікарі. Генетика також може провокувати утворення таких вен. Той самий процес відбувається під час старінння, коли ваша шкіра втрачає колаген. Це також робить венозні судини більш помітними.

Ще одна причина, що провокує їхню появу - травми обличчя, наприклад, від удару в обличчя тощо. Надмірне чхання або закладеність носа також можуть спричинити розширення кровоносних судин довколо нього.

Підвищення рівня гормону естрогену в крові є ще однією причиною появи судинних вен. Це піддає підвищеному ризику вагітних і тих, хто приймає протизаплідні чи проходить терапію естрогеном. 

Як їх позбутись

Видалити їх самостійно неможливо, застерігають експерти. Тому, якщо вам не подобається, як вони виглядають, зверніться до дерматолога. 

Лазерне лікування є найкращим способом позбутися павутинних вен. Тепло від лазера руйнує кровоносну судину, змушуючи її скорочуватися і, зрештою, розчинятися та знову поглинатися організмом. При цьому шкіра навколо неї залишається неушкодженою. 

Інтенсивна імпульсна світлова терапія також може допомогти позбутися павутинних вен, використовуючи імпульси світла для посилення вироблення колагену у шкірі. Лікування засноване на широкому спектрі світла, тому також згодиться для інших проблем зі шкірою, таких як шрами від прищів, гіперпігментація та зморшки.

Обидва ці способи трішечки болючі, але ефект того вартий. Робити такі процедури варто тільки у сертифікованого лікаря. Після лікування вени можуть з'являтися знову під дією тих же чинників або за умвои генетичної схильності. Тож може знадобитися повторне лікування один або два рази на рік.

Як запобігти появі

Використовуйте сонцезахисний крем для обличчя щоденно. Зокрема, SPF 30 і вище, і переконайтеся, що ви повторно застосовуєте його кожні дві години, якщо плаваєте або прієте.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube