Талія, що розпливлася, і зайві боки не завжди спричинені неправильним харчуванням і відсутністю фізичної активності
Їж як пташка, цілий день на ногах, качаєш прес, а живіт на місці - проблема, з якою багато хто зіткнулися останнім часом. І найчастіше винуватцем її є хронічний стрес, до якого всі звикли за два роки війни. Ми пристосувалися, але організм не обдуриш, він виконує свою роботу – захищає як уміє. Перебуваючи у стресі, він надмірно виробляє головний стресовий гормон - кортизол, завдяки якому в області талії з'являються жирові відкладення.
Кортизоловий живіт – це накопичення жиру в ділянці живота, викликане підвищеним рівнем кортизолу, гормону стресу. Він стимулює вивільнення вільних жирних кислот із жирових клітин. А ці кислоти потім використовуються для отримання енергії або для зберігання у вигляді вісцерального жиру. Вісцеральний жир накопичується навколо внутрішніх органів і "забезпечує" людині цей живіт.
Він може з'явитися у людей будь-якого віку, статі чи ваги, але найчастіше зустрічається у тих, хто відчуває хронічний стрес.
Виділяючись у відповідь стрес, кортизол допомагає організму адаптуватися до ситуації. Він підвищує кров'яний тиск, частоту серцевих скорочень та рівень цукру в крові, забезпечуючи організм енергією для подолання стресу. І якщо стрес короткий, то кортизол - наш помічник. А якщо він хронічний, рівень кортизолу довго залишається високим і призводить до накопичення жиру в області живота.
За зовнішню схожість із справжнім засобом порятунку. До того ж, він рятує організм від стресу,який здатен призвести до розвитку різноманітних захворювань. Іншими словами, добре, що з'явився лише живіт, а не рак.
Називають його ще й подушкою безпеки, адже вісцеральний жир захищає внутрішні органи від пошкоджень.
Основна зовнішня ознака – накопичення жиру у верхній частині черевної порожнини. Шкіра на ньому стає дуже м'якою, з'являються складки, спричинені послабленням м'язів живота, розтяжки.
У чоловіків і жінок кортизоловий живіт має різну форму: у жінок вона округла, звідси - "вушка" на боках і талія, що розпливлася. У чоловіків жир розподіляється по всьому животу, тому прямокутна форма. І на дотик він інший - більш щільний, тому що тонус м'язів не губиться, як у жінок, а навпаки, підвищується.
З іншого боку, кортизоловий живіт може супроводжуватися різними симптомами:
втома, депресія, безсоння, зміни у харчовій поведінці, проблеми з концентрацією уваги. Може підвищуватися тиск та цукор у крові.
На жаль, він “підживлюється” не лише стресом. Чинники, які також впливають на рівень кортизолу і формування живота:
Боротьба з кортизоловим животом має кілька аспектів:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.