Знайдено панацею від отупіння: поліпшити роботу мозку здатна їжа

Від недоумства врятує недорога добавка. І це - звичайні пребіотки

Мозок, пребіотики, дослідження, вчені, здоров'я
Ціна питання в середньому складає 500 гривень на курс прийому - на пару місяців.

Те, що корисно для кишківника, може бути корисним і для мозку, дійшли висновку вчені. Перше подібне дослідження на близнюках виявило - щоденне приймання білкових і пребіотичних добавок може покращити результати тестів на пам’ять у людей старших за 60 років, пише ScienceAlert. Цікаво, що той самий тест на зорову пам’ять і навчання використовується для виявлення ранніх ознак хвороби Альцгеймера.

Пребіотики - це неперетравлювані харчові продукти, які допомагають стимулювати кишкові мікроби. В подвійному сліпому дослідженні брали участь два відносно недорогі пребіотики рослинної клітковини, які доступні без рецепта в багатьох країнах світу. Перший - інулін - це харчові волокна класу фруктанів. Інші називаються фруктоолігосахаридами (ФОС) - це рослинні вуглеводи, що часто використовують як природний низькокалорійний підсолоджувач. Купити їх можна і в Україні. Так, перший в мережі зі знижкою коштує близько 400 гривень за банку у 200 г. Другий коштує від 500 гривень за 60 капсул. 

Щоб перевірити вплив цих добавок на старіння мозку, дослідники з Королівського коледжу Лондона залучили 36 пар близнюків старше 60 років (здебільшого, це були жінки, оскільки саме жінки більш сприйнятливі до хвороби Альцгеймера). Кожен дует був випадковим чином розділений так, щоб один близнюк отримував щоденний пребіотик у білковому порошку, а інший - щодня приймав плацебо в протеїновому порошку. Близнюки, які приймали інулін або ФОС, отримали вищі бали в розумовому тесті через три місяці.

Деякі експерти настільки захоплені результатами, що називають кишечник "другим мозком" організму.
Деякі експерти називають кишечник "другим мозком".

Щобільше, щоденне споживання клітковини пов’язали зі змінами в мікробіомі кишківника. Наприклад, корисних біфідобактерій було більше у близнюків, які приймали інулін або ФОС. Минулі дослідження на гризунах показують, що ці добавки з високим вмістом клітковини живлять мікробіом товстої кишки, дозволяючи хорошим бактеріям процвітати. Деякі з них напряму пов’язані з покращенням когнітивних функцій як у мишей, так і у людей. Дослідження на мишах показують, що Bifidobacterium зменшує когнітивний дефіцит, регулюючи кишково-мозкові зв’язки.

"Ці доступні у вільному продажі натуральні волокна можуть принести користь широкій групі людей, оскільки вони цілком безпечніі. Наше наступне завдання - з’ясувати, чи зберігаються ці ефекти протягом тривалого часу та в якої кількості пацієнтів", - написали дослідники.

Відтак, кишківник бере участь у багатьох тілесних процесах, включаючи імунну систему та центральну нервову систему. Підживлення його мікробіому певними пребіотиками та пробіотиками може відкрити двері для лікування безлічі захворювань. Доказів тісного зв’язку між кишківником і мозком стає все більше з року в рік. Деякі експерти настільки захоплені результатами, що називають кишківник "другим мозком" організму. Але те, як ці дві системи співпрацюють між собою, залишається загадкою.

Довідка. Пробіотики та пребіотики – це команда, яка працює, щоб сприяти здоровому травленню та підтримувати імунітет. І кожен з них виконує свою роль. Пробіотики – це корисні бактерії, а пребіотики – їжа для цих бактерій.

Пребіотики знаходяться в молочних продуктах, кукурудзяних пластівцях, крупах, хлібі, цибулі, польовому цикорії, часнику, квасолі, гороху, артишоках, спаржі, бананах та багатьох інших продуктах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube