Не хочеш бігати вночі в туалет - допоможе журавлина

Журавлинний сік є поширеним засобом для лікування інфекцій сечовивідних шляхів

Вчені, корисні поради, медицина, здоров'я, дослідження, журавлина
Команда вчених проаналізувала 20 досліджень

Бігати в туалет що п'ять хвилин - це неприємно. Особливо, коли під час сечовипускання ви відчуваєте печіння. Медики наполягають, що в цьому випадку можна обійтись без ліків, а допоможе - журавлинний сік. Саме він є поширеним засобом для лікування інфекцій сечовивідних шляхів. IFLScience повідомляє, що це дійсно так з наукової точки зору.

Команда вчених проаналізувала 20 досліджень, у яких продукти з журавлини, включаючи сік та самі ягоди, використовувалися для лікування проблем із сечовим міхуром. На їхню думку, журавлинний сік, зокрема, має потенційну користь. 

Загалом команда виявила, що в 18 дослідженнях люди, які вживали журавлинний сік, мали на 54% нижчий рівень проблем з сечовиведенням. Журавлинний сік також призвів до зниження на 49% рівня використання антибіотиків. Таким чином, виявляється, що сполуки журавлини, включаючи сік, знижують частоту симптомів.

"Докази підтверджують використання журавлинного соку для профілактики та лікування інфекцій сечовивідних шляхів", - дійшли вивсновку науковці.

Більшість учасників дослідження - були жінки, а також в ньому брали участь виробники продуктів з журавлини. Це звісно може кидати тінь упередженості на отримані висновки, втім, пити сік приємніше за ліки, чому б не спробувати за потреби. Але це геть не означає, що потрібно займатися самолікуванням. Навпроти, щойно виникають симптоми хвороби, звертайтеся по допомогу до кваліфікованих медиків. Журавлинний сік може бути тільки смачним додатком до вашого раціону на дієті, якщо ви любите його. 

Нове дослідження є особливо важливим в умовах кризи стійкості до антибіотиків, додали медики. Адже більш ніж половина жінок стикаються з інфекціями сечовивідних шляхів, а антибіотики - це обов’язкове лікування, яке призначають лікарі. Зі зростанням стійкості до антибіотиків лікуватися натуральним соком може бути куди корисніше, якщо це допомагає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube