Щоб не мерзнути і менше хворіти, організму потрібна достатня кількість води
На перший погляд зневоднення - це щось із літа та спекотної погоди. Але взимку воно набагато реальніше і небезпечніше, тому що ми не відчуваємо спраги та п'ємо дуже мало води. Насамперед, це загроза для нормальної роботи мозку, але є й інші неприємні наслідки зимового зневоднення.
По-перше, взимку ми мало потіємо, а піт - один із основних способів, завдяки якому організм втрачає рідину. Менше втрачаємо рідини - тож не відчуваємо такої сильної спраги, як улітку.
По-друге, взимку ми нескінченно п'ємо чай, каву, какао або гарячий шоколад. Вони, звичайно, можуть втамовувати спрагу, але кофеїн і цукор, що містяться в них, сприяють зневодненню.
По-третє, взимку ми рідше займаємося спортом чи іншими фізичними активностями, які призводять до втрати рідини
Йому все одно - літо у нас чи зима, йому потрібна вода для нормального функціонування: передачі сигналів між клітинами, вироблення енергії, виведення токсинів. Мозок - водозалежний орган, вода становить близько 80% його ваги.
І як тільки ми зменшуємо споживання води, він починає відчувати дефіцит рідини. Зневоднення сповільнює хімічні реакції, необхідні для вироблення енергії, гальмує процес виведення токсинів, знижує об'єм крові у мозку. І вже дуже скоро всі, кому не хочеться пити за холодної погоди, відчувають неприємні наслідки цих процесів.
Розумний організм, не бажаючи загинути від легковажності свого господаря, подає різні сигнали, які легко прийняти за симптоми різних недуг. Хоча насправді він просто зневоднений, і це проявляється такими симптомами:
Почніть з малого: з 1-1,5 літра та поступово збільшуйте кількість води, яку ви п'єте щодня.
Воді, як і мозку, байдуже, яка пора року: вона допомагає підтримувати температуру тіла на постійному рівні, незалежно від температури на вулиці. Взимку організм втрачає більше тепла, а вода допомагає зберегти його завдяки своїй високій теплоємності.
Крім того, вода захищає шкіру від втрати тепла, утворюючи на ній тонку плівку, що допомагає запобігти втраті тепла через шкіру.
Вода бере участь у різних хімічних реакціях, що відбуваються в організмі та виділяють тепло. Покращує кровообіг, що прискорює перенесення тепла від внутрішніх органів до шкіри. Покращує метаболізм, а це допомагає організму виробляти більше тепла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.