Чому з віком з'являються плями на шкірі та коли їх потрібно видаляти - відповідь науки

Спроби самостійно позбутися дратівливих утворень можуть призвести до інфекцій та рубців

Чому з віком з'являються плями на шкірі та коли їх потрібно видаляти - відповідь науки
Злоякісного потенціалу у таких міток немає, але краще показати їх дерматологу.

Так влаштований людський організм, що з віком він не тільки щось втрачає - наприклад, волосся або зуби, але й набуває. На жаль, це не завжди красиво, а іноді навіть небезпечно. За статистикою, більше половини дорослих хоча б раз у житті стикаються з утвореннями на шкірі – схожими на родимки, але без чіткої форми. Виникають вони будь-де і часто дратують, чіпляючись за одяг та прикраси, а іноді лякають, оскільки починають кровоточити.

Хорошою новиною, за словами дерматолога з нью-йоркської лікарні Mount Sinai Анжели Ламб, є те, що вони не мають ніякого злоякісного потенціалу, повідомляє The New York Times.

Але це не означає, що можна зовсім не зважати на ці плями, оскільки вони можуть бути пов'язані з іншими хворобами, а тому вимагають ідентифікації.

Що це за позначки і чому вони з'являються?

Шкірні утворення, які ще називають "фібромами" або "акрохордонами" - м'які на дотик нарости, що виступають над поверхнею шкіри. Вони можуть мати різний вигляд, але зазвичай розміром з дрібний камінчик або зернятко рису, тілесного кольору або темніше. Виникають найчастіше на ділянках шкіри, які труться одна об одну. Вони є поширеним явищем, і з віком їхня кількість може збільшуватися.

Вчені не знають точної причини їхньої появи, проте є зв'язок подібних міток з деякими захворюваннями. Наприклад, з інсулінорезистентністю - раннім порушенням вуглеводного обміну, при якому рівень глюкози в цукрі підвищується вище за норму. Тому шкірні мітки можуть бути сигналом про ризик виникнення діабету ІІ типу, і якщо їх багато, дерматологи радять проконсультуватися зі своїм лікарем і здати аналіз крові на рівень глюкози.

Крім того, шкірні утворення поширені у вагітних жінок унаслідок гормональних змін. І зв'язок їх із гормонами явно простежується, оскільки можуть бути ще й симптомом гормонального чи ендокринного синдрому. А це потребує консультації ендокринолога.

Виявили вчені ще й генетичну схильність до міток на шкірі, і якщо подібні плями були у ваших батьків, лякатися не варто.

Для свого спокою краще все-таки перевірити мітки у лікаря.
Для власного спокою краще перевірити мітки у лікаря.

Чи потрібно видаляти шкірні утворення?

Насамперед будь-яке "зайве", що виросло на шкірі, краще перевірити, щоб не мучитися думками про рак шкіри. Щодо видалення, то найчастіше люди роблять це, тому що негарно і дратує. Процедура це швидка та не складна, головне – робити це у дерматолога, а не самостійно.

Методи видалення кабінеті лікаря може бути такі:

  • хірургічне: область навколо мітки знеболюють лідокаїном та гострими зігнутими ножицями зрізають її. Рану обробляють, щоб зупинити кровотечу та запобігти інфекції,
  • електродесикація: після анестезії на шкірне утворення спеціальним інструментом подається електричний струм, руйнуючи його тканину,
  • кріотерапія: пінцет-наконечник занурюється в рідкий азот, лікар затискає їм основу шкірної мітки - вона заморожується і сама відпадає протягом кількох днів. Сама процедура безболісна, але після неї може бути дискомфорт через відтаювання тканин.

Лікарі категорично проти домашніх методів звільнення від міток на кшталт пережимання ниткою або припікання кислотою. По-перше, це ризик інфекції, алергії, опіку шкіри, рубців. По-друге, абсолютно безглузде заняття, оскільки схильність до появи шкірних утворень означає, що при такому видаленні нові мітки з'являтимуться з подвоєною силою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube