Спроби самостійно позбутися дратівливих утворень можуть призвести до інфекцій та рубців
Так влаштований людський організм, що з віком він не тільки щось втрачає - наприклад, волосся або зуби, але й набуває. На жаль, це не завжди красиво, а іноді навіть небезпечно. За статистикою, більше половини дорослих хоча б раз у житті стикаються з утвореннями на шкірі – схожими на родимки, але без чіткої форми. Виникають вони будь-де і часто дратують, чіпляючись за одяг та прикраси, а іноді лякають, оскільки починають кровоточити.
Хорошою новиною, за словами дерматолога з нью-йоркської лікарні Mount Sinai Анжели Ламб, є те, що вони не мають ніякого злоякісного потенціалу, повідомляє The New York Times.
Але це не означає, що можна зовсім не зважати на ці плями, оскільки вони можуть бути пов'язані з іншими хворобами, а тому вимагають ідентифікації.
Шкірні утворення, які ще називають "фібромами" або "акрохордонами" - м'які на дотик нарости, що виступають над поверхнею шкіри. Вони можуть мати різний вигляд, але зазвичай розміром з дрібний камінчик або зернятко рису, тілесного кольору або темніше. Виникають найчастіше на ділянках шкіри, які труться одна об одну. Вони є поширеним явищем, і з віком їхня кількість може збільшуватися.
Вчені не знають точної причини їхньої появи, проте є зв'язок подібних міток з деякими захворюваннями. Наприклад, з інсулінорезистентністю - раннім порушенням вуглеводного обміну, при якому рівень глюкози в цукрі підвищується вище за норму. Тому шкірні мітки можуть бути сигналом про ризик виникнення діабету ІІ типу, і якщо їх багато, дерматологи радять проконсультуватися зі своїм лікарем і здати аналіз крові на рівень глюкози.
Крім того, шкірні утворення поширені у вагітних жінок унаслідок гормональних змін. І зв'язок їх із гормонами явно простежується, оскільки можуть бути ще й симптомом гормонального чи ендокринного синдрому. А це потребує консультації ендокринолога.
Виявили вчені ще й генетичну схильність до міток на шкірі, і якщо подібні плями були у ваших батьків, лякатися не варто.
Насамперед будь-яке "зайве", що виросло на шкірі, краще перевірити, щоб не мучитися думками про рак шкіри. Щодо видалення, то найчастіше люди роблять це, тому що негарно і дратує. Процедура це швидка та не складна, головне – робити це у дерматолога, а не самостійно.
Методи видалення кабінеті лікаря може бути такі:
Лікарі категорично проти домашніх методів звільнення від міток на кшталт пережимання ниткою або припікання кислотою. По-перше, це ризик інфекції, алергії, опіку шкіри, рубців. По-друге, абсолютно безглузде заняття, оскільки схильність до появи шкірних утворень означає, що при такому видаленні нові мітки з'являтимуться з подвоєною силою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.