Цей жук нишпорить в африканських лісах.
Один з найважчих жуків у світі отримав назву "жук Голіаф". А все тому, що є одним з найважчих жуків у природі та одним з найсильніших жуків на планеті, йдеться в публікації IFLScience. Жуки-голіафи, що мешкають у численних лісах Африки, належать до роду Goliathus, який включає щонайменше п'ять різних видів: G. goliatus, G. regius, G. cacicus, G. orientalis та G. albosignatus. Зростаючи до 10 сантиметрів у довжину, ці велетенські жуки живуть у деяких частинах Західної Африки, включаючи Буркіна-Фасо, Гану, Гвінею, Кот-д'Івуар, Нігерію та Сьєрра-Леоне.
G. goliatus може виростати до подібних розмірів, але знаходиться далі на південь у західній та східній екваторіальній Африці навколо Камеруну, Центральноафриканської Республіки, Демократичної Республіки Конго, Габону, Кенії, Нігерії, Танзанії, Уганди та Центральноафриканської Республіки.
Всі ці жуки є частиною ширшої родини жуків-скарабеїв (були символами вічного життя і бога Сонця в стародавньому Єгипті - прим. ред.), яка налічує 30 тисяч видів жуків.
А ще один з найбільших видів жука-голіафа - G. regius, він же королівський голіаф, відомий своїм вражаючим чорно-білим забарвленням, що нагадує тест Роршаха.
Існують суперечки щодо того, наскільки важкими вони можуть виростати. Деякі вчені переконані, що окремі жуки-голіафи можуть важити до 70-100 грамів, хоча вважається, що це стосується їхніх личинок розміром з невеличку сосику. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, дорослі жуки-голіафи зазвичай важать від 40 до 50 грамів.
Виростаючи до розмірів скромного авокадо, ці великі жуки можуть піднімати вагу, яка приблизно у 850 разів перевищує їхню власну - це еквівалентно тому, якби середньостатистична людина підняла двох кашалотів. Виходячи з цього розрахунку, якщо жук важить 50 г, то підняти він зможе понад 40 кг.
Жуки Голіафи - великі їдці. Вони харчуються усим: від соку дерев і фруктів, багатих на цукор, до решток тварин, що розкладаються, з високим вмістом білка.
У надзвичайно різноманітному світі жуків існує жорстка конкуренція за рекордсменів. Жук-актеон - Megasoma actaeon, жук-слоник - Megasoma elephas і жук-титан - Titanus giganteus можуть виростати до такої ж ваги, як жуки-голіафи, і немає єдиної думки щодо того, кому з них належить корона.
Що стосується довжини, то жуки-геркулеси значно більші за жуків-голіафів завдяки своєму довгому грудному рогу, який дозволяє досягати довжини до 17,3 сантиметрів. Цей вид, як не дивно, все ще здатний літати, незважаючи на свої колосальні розміри. Деякі джерела також припускають, що він може конкурувати з Голіафом за вагою, хоча це, швидше за все, відноситься до його личинок, які також дуже і дуже великі.
Однак ви не побачите жуків-геркулесів, які зійшлися б віч-на-віч з жуками-голіафами. Жуки-геркулеси займають іншу екологічну нішу на іншому кінці земної кулі - в Америці, населяючи ділянки тропічних лісів на півдні Мексики, в Центральній і Південній Америці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.