А також, чому це найжахливіше місце на тілі
Ця дивна частина тіла рідко викликає на себе нашу увагу. Між тим, вона, як правило, є першим шрамом, який у нас з'явився. Тож для чого нам потрібен та які негаразди може викликати такий на перший погляд безневинний пупок.
Перш ніж ми заглибимось у тонкощі та нюанси пупків, важливо знати, що таке пупок насправді. Химерна клінічна назва - пупок, нагадує про те, що в цьому місці колись знаходилася пуповина, яка з'єднувала плід, що розвивається, з плацентою, пише IFLScience.
Після народження пуповина більше не потрібна, тому зазвичай її перерізають і затискають, залишаючи невеликий обрубок, який з часом висихає і відпадає. Пупок - це шрам, який залишається в результаті ось цього процесу.
Дехто вважає, що внутрішній чи зовнішній пупок залежить від того, як перерізали пуповину або де наклали затискач - але це не так. Все залежить від того, як заживає рана й на її місці формується рубець, а це вже залежить від конкретної людини. Однак деякі медичні стани - в першу чергу, пупкові грижі та гранульоми - можуть бути помилково прийняті за відвисання пупка.
Щодо звичайного пупка "ауті" - зовнішнього, то турбуватися немає про що, хоча він, безумовно, рідший з двох типів. За оцінками, 90% людей мають пупок "інні" - внутрішній, і лише 10% залишаються з пупком "ауті". Навіть у межах категорій "внутрішній" і "зовнішній" можуть існувати різні підтипи, пов'язані з такими характеристиками, як форма, орієнтація і глибина.
Якщо ви є щасливим володарем внутрішнього пупка, і, сподіваємось, регулярно очищаєте його від пуху, який міг там накопичитись - а це трапляється з найкращими з нас - то можете ненароком викопати безліч бактерій.
Дослідження 2012 року, в якому брали мазки з пупків людей, виявило понад 2,3 тисячі видів бактерій лише в 60 пупках. Дехто навіть використовував бактерії з пупків для виготовлення сиру.
У 2012 році вчені взяли мазки з 60 людських пупків і виявили загалом 2 368 видів бактерій, 1 458 з яких були новими для науки. У пупку однієї людини знайшли бактерію, яку раніше знаходили лише в японському ґрунті. Ця людина ніколи не була в Японії.
In 2012, scientists swabbed 60 human belly buttons and identified a total of 2,368 bacterial species, 1,458 of which were new to science.
— IFLScience (@IFLScience) August 4, 2021
One person's belly button was home to a bacterium that had previously been found only in Japanese soil. The person had never been to Japan. pic.twitter.com/8lI2vhfV3i
У цьому світлі, власники впуклих пупків повинні особливо стежити за їхньою гігієною. Саме вони більшою мірою схильні до запалень у разі неналежного миття.
Довідка. Омфаліт – запалення шкіри та м'яких тканин в ділянці пупка. Хвороба переважно зустрічається у дітей перших місяців життя, але дорослі люди теж від неї не застраховані. Основна причина омфаліту – зараження бактеріями, серед яких переважають стафілококи, стрептококи, кишкова паличка та клебсієли.
Хоча у переважної більшості людей пупок не змінюється, є кілька причин, чому у деяких людей пупок може змінити свій вигляд. Перша - це так звана пупкова пластика, яка є косметичною операцією зі зміни розміру або форми пупка.
Другий - медичні стани, які створюють додатковий тиск на цю ділянку, змушуючи пупок, який інакше був би внутрішнім, випинатися назовні. Найпоширенішим з них є вагітність, коли плід, що росте, тисне на пупок і змушує його вийти назовні. Це може призвести до того, що пупок "вискакує" приблизно на 26 тижні вагітності, хоча зазвичай він повертається до свого нормального інтровертного стану після закінчення вагітності.
Який би вид пупка у вас не був, це абсолютно нормально. Просто, будь ласка, заради всього доброго, переконайтеся, що ви почистили всі куточки свого пупка!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.