Цей штучний інтелект також передбачатиме найбільш вірогідні причини смерті кожного з нас.
Дослідники з Данії використовують штучний інтелект і дані мільйонів людей, щоб допомогти передбачити етапи життя людини до самої смерті. Творці life2vec прагнуть дослідити життєві закономірності, що впливають на подальший розвиток життєвих подій для тієї чи іншої людини, враховуючи її інтереси, схильності та хвороби, пише ScienceAlert.
"Це дуже загальна основа для прогнозування людських життів. Вона може передбачити будь-що, якщо у вас є дані", - розповів один з авторів дослідження. На його думку, можливості цього ШІ безмежні.
За даними авторів дослідження, штучний інтелект здатен передбачати медичні перспективи і наслідки для здоров'я. Так, можна передбачити фертильність або ожиріння, або хто захворіє на рак. Він також може передбачити, чи заробите ви багато грошей. Коли ж йдеться про передбачення смерті, алгоритм має рацію у 78% випадків. Коли йдеться про передбачення переїзду людини до іншого міста чи країни, він правий у 73% випадків.
"Ми дивимося на ранню смертність. Тобто беремо дуже молоду когорту від 35 до 65 років. Потім ми намагаємося передбачити, на основі восьмирічного періоду з 2008 по 2016 рік, чи помре людина протягом наступних чотирьох років", - розповіли вчені.
За словами дослідників, зосередження на цій віковій групі, де смертей, як правило, небагато, дозволяє їм перевірити надійність алгоритму. Алгоритм використовує той самий процес, що й ChatGPT, але аналізує змінні, що впливають на життя, такі як народження, освіта, соціальні виплати або навіть робочий графік - "на основі детальних послідовностей подій".
"Життя - це просто послідовність подій: люди народжуються, відвідують педіатра, йдуть до школи, переїжджають на нове місце, одружуються і так далі", - пояснили вчені те, що всім відомо.
Проте інструмент ще не готовий до використання за межами дослідницького середовища. Дослідники наполягають на тому, що їхнє програмне забезпечення є приватним і поки що недоступне в Інтернеті або для широкого кола користувачів.
"Поки що це дослідницький проект, в рамках якого ми вивчаємо, що можливо, а що неможливо", - кажуть розробники.
Вчені хочуть дослідити довгострокові результати й вплив соціальних зв'язків на життя та здоров'я людей в усьому світі. Що стосується прогнозування смерті, то деякі розробники вже намагалися зробити такі алгоритми комерційними. В Інтернеті можна знайти годинники-прогнозисти, які показують, скільки вам залишилося жити. Більшість із них - зовсім ненадійні.
Дані про нову програму швидко породили заяви про новий "калькулятор смерті", а деякі шахрайські сайти обманюють людей, пропонуючи використовувати програму ШІ для прогнозування тривалості життя - часто в обмін на надання персональних даних.
Основою для моделі life2vec є анонімні дані близько шести мільйонів людей, зібрані офіційним агентством статистики Данії.
Для дослідників проект є науковою противагою великим інвестиціям в алгоритми штучного інтелекту з боку великих технологічних компаній. Так, одна данська експертка з етики даних, сказала AFP, що це особливо актуально, оскільки подібні алгоритми вже використовуються, зокрема, страховими компаніями та банками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.