Які тварини переможуть людей на Олімпійських іграх

Існує ціла низка видів спорту, де людина точно програла б тваринам.

Тварини, природа, Олімпійські ігри, чемпіон
І це біг, плавання, стрибки, скелелазіння, важка атлетика.

Люди здебільшого обирають види спорту, у яких досягають успіхів. Втім є й такі, де ми не мали б жодних шансів, якби змагалися з тваринами. Якби тварини могли брати участь в олімпійських перегонах, все було б ще гірше. Жодна людина не досягне й половини 100-метрового спринту, як гепард вже візьме стрічку, йдеться в публікації IFLScience. У зв’язку з відкриттям паризьких Олімпійських ігор пропонуємо поміркувати, як виглядали б змагання, якби до них допустили представників різних видів тваринного світу, що мешкають на нашій планеті. 

Шимпанзе чи слона можна навчити тримати ракетку для бадмінтону, проте мало ймовірності, що тварини будуть здатні до координації, необхідної для олімпійських командних видів спорту. Для літніх Олімпійських ігор це особливо стосується велоспорту, веслування на каное та гольфу. На щастя для нас, стрільба та стрільба з лука також є видами спорту, де люди стикаються з малою конкуренцією. Люди б навряд чи проводили Олімпійські ігри, якби деякі тварини, на яких ми полюємо зі зброєю, могли б стріляти у відповідь. Отже, з 329 медалей, які можна здобути на олімпіаді, є понад 200, де людям немає про що хвилюватися.

Де ж люди програють

Насправді існує дуже невеликий перелік видів спорту, де люди майже напевно не переможуть у змаганнях з тваринами. Сюди входять біг, плавання, стрибки та важка атлетика, але навіть у цьому списку є деякі винятки.

Біг

Те, що гепарди - найшвидші наземні тварини, добре знають навіть діти. Це підтверджено наукою: один конкретний гепард розвивав у середньому 29 метрів за секунду протягом трьох випробувань 201-метрової дистанції. З іншого боку, гепарди не бігають на великі відстані. Багато хто знає, що гепарди обмежені короткими дистанціями - якщо вони не можуть швидко зловити свою здобич, вони здаються і шукають іншу. Але гепард у 100- чи 200-метрових перегонах мав би боятися лише представників свого виду, якби він хотів отримати золото.

Марафони "Людина проти коня" щорічно відбуваються в кількох місцях по всьому світу, особливо в Уельсі, де беруть участь сотні людей. Коні перемагали в оригінальних змаганнях більшість років, але кілька разів людині все ж вдалося перемогти. Це сталося у 2004 та 2023 році. При цьому в кінних перегонах коні мають вершників, це їх дещо сповільнює, але й надає тактичних переваг.  

Крім коней та гепардів, перемогти людину в марафоні могли б й зебри. Повідомляється, що ці смугасті тварини витримують високу швидкість на відстані до 20 кілометрів. Імпала (схожа на косулю тварина - прим. ред.) також може бути сильним суперником у перегонах на середні дистанції.

Плавання

Вода не є природною стихією людини. Ми могли б перевершити хіба що жаб на відстані понад 100 метрів, якби ті витримали хлор. А от морські котики перевершили б людей, плаваючи на спині. Також є дуже багато риб і китоподібних, які легко переплюнуть нас у вільному стилі. Виграв би ці змагання пінгвін, який плаває з максимально зафіксованою швидкістю 35 кілометрів на годину.

Стрибки

У людей не було б шансів ні на стрибок у довжину, ні на стрибок у висоту. Скелясті валабі (кенгуру) не мають міжнародного статусу імпал чи рудих кенгуру, але вони можуть бути несподіваними переможцями у стрибках у довжину та висоту. Це справжні чемпіони зі стрибків з розбігу! Цікаво було б спостерігати, як кенгуру б'ються за титул з імпалами. Повідомляється, що обидва ці види здатні досягати висоти 3 метри й довжини 10 метрів, і це без будь-якої підготовки. Та обидва види - вередливі звірі, тому важко було б змусити їх діяти в правильному напрямку.

Які тварини перемогли б людей на Олімпійських літніх іграх, якби брали в них участь 1
Часто тварини сильніші, швидші й спритніші за людей.

Скелелазіння

Люди відмовилися від деяких навичок скелелазіння, коли спускалися з дерев, тому не дивно, що більше деревних видів змогли б легко побити нас в такому турнірі. У змаганнях з боулдерінгу люди, безсумнівно, зазнають поразки, хоча те, чи стане переможцем орангутанг, гірський козел чи плигучі валабі, може залежати від деталей траси. Однак олімпійські види спорту, такі як скелелазіння та швидкісне лазіння, вимагають використання мотузок. А це може повернути людей на п’єдестал чи принаймні обмежити його нашими побратимами-мавпами.

Важка атлетика

Люди насправді не такі сильні, і це, мабуть, одна з причин розвитку нашого великого мозку. Навряд чи ми зможемо виграти в будь-якій олімпійській ваговій категорії у змаганнях з будь-якими іншими видами тварин.Так, відомо, що африканські слони підіймають 9 тонн. Лише їхній багажник може вмістити більше, ніж підніме будь-який олімпієць! 

До речі, шимпанзе також здатні тягнути вагу, значно більшу за вагу власного тіла. Повідомляється, що самці орангутангів можуть підіймати 225 кілограмів, це означає, що вони зможуть виграти більшість середніх дивізіонів, залежно від вагової категорії. Порівняння розподілу їхніх м’язів з горилами свідчить про те, що їхні руки сильніші порівняно з їхньою вагою, тому твердження виглядає правдоподібним.

В нижчих вагових категоріях жуки-гнойовики чи жуки-носороги найкращі. Однак, немає олімпійського дивізіону для тих, хто важить кілька грамів. Навіть можливість підняти вагу в тисячу разів більшу, ніж вага тіла, не виграє жодної медалі в змаганні, орієнтованому на людину.

Кенгуру вміють "боксувати".
Кенгуру вміють "боксувати".

Тварини, сильніші за людину

Крім того, кенгуру відомі тим, що можуть боксувати. Кенгуру в боксерських рукавичках навіть став неофіційною спортивною емблемою Австралії у 1980-х роках, яка досі іноді використовується. Проте кенгуру насправді не боксує, а передніми лапами утримує суперника, щоб задніми лапами з кігтями заподіяти йому шкоду. Бої людей проти кенгуру мали місце, та були визнані неетичними й жорстокими щодо тварин. 

Є багато тварин, які фізично набагато сильніші за нас. Якби людина, навіть борець-чемпіон, спробувала здолати деякі з них у дикій природі, навряд чи вона перемогла б. Так, шимпанзе мають м'язи, на 35% сильніші за людські. Проте зі зрозумілих причин ніхто навіть не пробував влаштувати такі змагання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube