Нічого смішного: акули наїлися кокаїну і почали розпустувати

Гостроносі акули розгризли тюки з кокаїном, що дрейфували по воді

Тварини, акули, природа, наркотики, океан, Бразилія
У водах Бразилії знайшли "кокаїнових акул".

Дика природа піддається впливу наркотиків та іншого забруднення. Минулого року документалісти навіть зняли фільм з назвою "Кокаїнові акули". Тепер докази того, що акули таки вживають кокс в реальному житті, виявились беззаперечними. Бразильські вчені повідомляють про перші підтвердження, що тварини справді піддаються впливу кокаїну. Тринадцять гостроносих акул, взятих із прибережних вод поблизу Ріо-де-Жанейро, мали сліди наркотику в м’язах і печінці, повідомляють дослідники в матеріалі Science.org.

Кокаїн виявили у стічних водах і річках багатьох країн, включаючи Бразилію. Навколо Ріо-де-Жанейро наркотик, ймовірно, потрапляє в море безпосередньо в каналізацію з незаконних лабораторій, де його очищають. Він також надходить від споживачів наркотиків через неочищені стічні води. Пачки кокаїну, втрачені або викинуті торговцями, також можуть ставати його джерелом для акул.

Екотоксикологи поцікавилися, чи можуть акули піддаватися впливу кокаїну. Бразильські гостроносі акули - Rhizoprionodon lalandii - все життя проводять у прибережних водах. Тож вчені припустили, що вони будуть одними з тих, хто швидше за все, поглинає наркотики безпосередньо з морської води, або з риби, яку вони їдять, або, можливо, з дрейфуючих упаковок. На відміну від знаменитих хижаків з фільмів - великої акули-молота, тигрової акули та інших здоровенних видів - ці бразильські акули були молодими й маленькими дорослими особинами, у середньому 52 сантиметри в довжину.

Команда купила 13 акул з невеликих рибальських суден, які ловлять цей вид. Після розтину акул у лабораторії команда перевірила м’язову та печінкову тканини за допомогою стандартної методики - рідинної хроматографії з тандемною мас-спектрометрією. Усі зразки виявилися позитивними, а концентрації були в 100 разів вищими, ніж повідомлялося раніше для інших водних істот. Дослідники дійшли висновку, що плаваючі пакети з кокаїном можуть бути джерелом зараження акул наркотиками, але ймовірнішим джерелом може бути забруднена вода. 

"Це свідчить про зростаючу небезпеку забруднення кокаїном", - пояснили експерти із забруднення навколишнього середовища.

Одна з проблем полягає в тому, що токсиканти в печінці акул можуть перешкоджати виробленню вітелогеніну, який стає жовтком, необхідним для яйцеклітин. Всі акули з дослідження були вагітні, хоча наслідки впливу кокаїну на плід невідомі. Також досі неясно, чи впливає препарат на поведінку акул.

В Тихому океані біля берегів Бразилії акули наїлися кокаїну й завагітніли 1
Ці акули - зовсім невеличі.

Наркотики вбивають мешканців морів

Кокаїн може бути токсичним для молюсків, ракоподібних і кісткових риб. Попередні лабораторні дослідження показали, що реалістичні для навколишнього середовища концентрації можуть викликати різні ознаки пошкодження, наприклад, фрагментацію ДНК і загибель клітин - у ембріонів рибок даніо. Дослідження вугрів виявили порушення роботи важливих гормонів. Лише кілька інших досліджень перевіряли дику рибу на незаконні наркотики.

Вчені закликають проводити додаткові тести на кокаїн у прибережних водах, щоб точно визначити, звідки він надходить. Як головні хижаки, які поїдають рибу на великій території, акули можуть служити вартовими для гарячих точок забруднення нелегальними наркотиками. Команда також зазначає, що акули є звичайним джерелом їжі в Бразилії. Якщо вони сильно забруднені кокаїном, вони можуть бути небезпечними для людей. Такі висновки вчені назвали "потенційно тривожними". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube