Продавати такий корм за планом почнуть вже цього року.
Вперше в історії вчені використали в кормах для домашніх тварин клітини м'яса, зокрема курки, вирощені в лабораторії, а Велика Британія стане першою країною в Європі, що схвалить культивоване м’ясо від компанії Meatly, йдеться в публікації The Guardian. Продавати його планують розпочати вже цього року. Інвестори вже вклали в продукт $4,5 млн.
Любителі тварин стикаються з дилемою щодо годування своїх домашніх улюбленців м’ясом забитої худоби. Дослідження показало, що 50% опитаних власників домашніх тварин годували б своїх улюбленців культивованим м’ясом, тоді як 32% їли б його самі. Тільки уявіть собі, промисловість кормів для домашніх тварин має вплив на клімат, подібний до впливу Філіппін, 13-ї за чисельністю населення країни світу.
Культивовану курку виготовляють шляхом взяття невеликого зразка з курячого яйця, культивування його з вітамінами та амінокислотами в лабораторії, а потім вирощування клітин у контейнері. Процес нагадує ферментування пива. В результаті виходить паста, схожа на паштет.
Виробник каже, що потім зосередиться на зниженні витрат і початку масштабування виробництва, щоб досягти промислових обсягів протягом наступних трьох років. Зниження витрат можна досягти, змішуючи м’ясо з овочами, як це робиться з іншими кормами для домашніх тварин, що містять дорогі продукти тваринного походження.
Можливість схвалення культивованого м’яса для його споживання людиною розглядають Велика Британія, Ізраїль, Сінгапур. Нині англійський уряд планує роботу над тим, аби культивоване м'ясо було смачним і доступним як для тварин, так і для людей. Місцеві виробники ж планують залучити ще $6,5 млн у його виробництво найближчим часом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.