Яке сьогодні, 3 квітня, свято: День піших прогулянок, мобільника і кавомолки

Читать на русском

В цей день народилися американський комедійний актор Едді Мерфі та український співак Khayat - свята, церковні та народні традиції на середу, 3 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 3 квітня Всесвітній день вечірки та День твіду

В цей день народилися американський комедійний актор Едді Мерфі та український співак Khayat - свята, церковні та народні традиції на середу, 3 квітня

У середу, 3 квітня, православна церква шанує пам'ять преподобного Микити СповідникаІменини сьогодні святкують Микита, Нектарій та Феодосія.

3 квітня - яке сьогодні церковне свято

З дня Микити можна садити будь-які плодові дерева та ягідні кущі. Вони добре приживуться і дадуть багатий урожай
З дня Микити можна садити будь-які плодові дерева та ягідні кущі. Вони добре приживуться і дадуть багатий урожай

Православні віруючі відзначають церковне свято 3 квітня на честь сповідника Микити Мідикійського. Преподобний Микита Сповідник під час царювання імператриці Ірини (797-802) та її сина Костянтина перебував при їхньому дворі.

Відмовившись від усіх звань і почестей, Микита вирішив постригтися в ченці, але на прохання імператора не пішов у пустелю, а залишився у монастирі. Коли імператорський престол зайняв іконоборець Феофіл, преподобний Микита за викриття єресі було вигнано єретиками з монастиря. Довго мандрував преподобний країною. Помер він у віці 75 років близько 838 року. За життя і після смерті преподобний здійснив багато чудес.

Наші предки в цей день шанували водяного - духа, що живе у річках та озерах. Вірили, що якщо після танення льоду не погодувати водяного і не задобрити його, він почне душити рибу і топити рибалок. Як дар водяному приносили частину улову від риби або шматочки хліба. Віра у водяних в українців не зникла навіть після хрещення Київської Русі.

3 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Регулярне ходіння також покращує якість сну, підтримує психічне здоров’я, підвищуючи настрій, і дає можливість дослідити та оцінити своє оточення
Регулярне ходіння покращує якість сну, підтримує психічне здоров’я, підвищуючи настрій, і дає можливість дослідити та оцінити своє оточення

День піших прогулянок, що відзначається щороку в першу середу квітня, заохочує людей по всьому світу зашнурувати кросівки і зробити крок до кращого здоров’я. Спонсорований Американською асоціацією серця, цей день підкреслює важливість фізичної активності, зокрема ходіння, як доступного способу зміцнення здоров’я.

День піших прогулянок виник у Великій Британії, зокрема в Північно-Західній Англії, і бере свій початок з церковних парадів, відомих як "Дні ходьби" або "Білі прогулянки". У цих заходах, започаткованих на початку 19 століття, члени громади, зокрема діти зі шкіл та молодіжних організацій, таких як "Бригада хлопчиків", "Скаути" та "Дівчачі гайди", марширують місцевими вулицями. У супроводі оркестрів, після яких часто влаштовувався ярмарок, ці прогулянки давали можливість згуртувати громаду та відсвяткувати.

Ходьба цінується за численні переваги для здоров’я, включаючи зміцнення серцево-судинної системи, зниження ризиків діабету та раку, а також допомогу в контролі ваги. Це форма фізичної активності, яка не потребує спеціальних навичок чи обладнання, що робить її доступною для людей різного віку та рівня фізичної підготовки.

День піших прогулянок уособлює дух руху та здоров’я, запрошуючи всіх зробити кроки до здорового способу життя. Він є щорічним нагадуванням про те, що такі прості дії, як ходіння, можуть суттєво вплинути на наше здоров’я, благополуччя та зв’язки в суспільстві.

Від ступеня помелу залежить також смак
Від ступеня помелу залежить також смак

3 квітня кожного року власний День народження відзначає кавомолка (кавниця), бо саме цього дня у 1829 році Джеймс Каррінгтон запатентував ручну кавомолку. Пристрій для перемелювання кавових зерен значно спрощує та прискорює процес приготування кави. 

В давні часи люди використовували для перемелювання зерен дерев’яні ступи, пізніше вигадали керамічні й сталеві жорна. А в сучасному світі користуються електричними кавницями, які працюють за принципом міксера

Кількість телефонів перевищує кількість комп’ютерів аж в 5 разів; японці майже усі смартфони роблять водонепроникними
Кількість телефонів перевищує кількість комп’ютерів аж в 5 разів; японці майже усі смартфони роблять водонепроникними

Щорічно 3 квітня власний День народження відзначає мобільний телефон, бо саме цього дня в 1973 році Мартін Купер презентував світові перший мобільний телефон, здійснивши, до того ж, перший в історії дзвінок. 

Вже багато років людство не може уявити життя без мобільних телефонів, адже ці гаджети є портативними, тобто дозволяють спілкуватись в реальному часі з будь-якого місця. Згодом мобільний телефон розвинувся до смартфона, який виконує безліч функцій, але без винаходу Купера розвиток мобільної індустрії був би неможливим.

У сьогоденні твідовий одяг не втратив своєї популярності: особливо актуальні теплі сорочки-курточки та костюми
У сьогоденні твідовий одяг не втратив своєї популярності: особливо актуальні теплі сорочки-курточки та костюми

3 квітня кожного року відзначається День твідуТвід - це така фактурна еластична тканина з вовни, котра м’яка на дотик, досить важка та має у складі ворс.

Тканина з’явилась у 18 столітті в Шотландії та Ірландії. Спочатку її використовували лише фермери, а вже в 19 столітті твід увійшов в гардероб аристократичної спільноти. Коко Шанель була першою з модельєрів, хто зацікавився твідовим одягом та зробив його модним.

Штрихові коди зчитують за допомогою інших технічних засобів
Штрихові коди зчитують за допомогою інших технічних засобів

Щорічно 3 квітня власний День народження відзначає штрих-код, бо саме цього дня в 1973 році компанія IBM показала світові розробку штрихового коду, яку спільно створили Норман Джозеф Вудланд та Бернард Сільвер. Штрих-код являє собою графічну інформацію, котру наносять на необхідний предмет для ідентифікації товару. 

Зараз неможливо уявити наше життя без використання штрих-кодів, адже будь-який похід до супермаркету без них не обходиться. Зчитування коду з товару робить процес покупки швидким, зручним, безпечним для продавця (легкість виявлення крадіжки) та інформативним для покупця (на штрих-коді зберігається необхідна інформація щодо товару, в багатьох магазинах покупець може самостійно "пробити" річ за кодом).

Найдорожчу вечірку в світі, яка тривала два тижні, провів султан Хассанал Болкіах у 1996 році, витративши на неї близько 50 мільйонів доларів (серед знаменитих гостей був Майкл Джексон та принц Чарльз)
Найдорожчу вечірку в світі, яка тривала два тижні, провів султан Хассанал Болкіах у 1996 році, витративши на неї близько 50 мільйонів доларів (серед знаменитих гостей був Майкл Джексон та принц Чарльз)

3 квітня кожного року відзначається позитивне і розважальне свято - Всесвітній день вечірки. Подія виникла в 1996 році. До створення такого дня підштовхнув роман Ванни Бонта під назвою "Політ". Річ у тім, що книга розповідає фантастичну історію зі зворотним відліком часу, згідно з якою роман завершується в 2000 році, а саме 3 квітня, коли уся планета відзначає масштабне свято задля єднання людства.

Метою Дня вечірки є залучення суспільства до живого спілкування та мирних розваг, відпочинок від буденних проблем. 3 квітня не обов’язково влаштовувати гучну вечірку, достатньо гарно й весело провести час у приємному колі, насолоджуючись святковою атмосферою.

Хто народився 3 квітня

3 квітня 1958 р. - Олександр Рей "Алек" Болдуін III - американський актор кіно, телебачення і озвучування, комік, кінорежисер і письменник. Лауреат премій "Золотий глобус" та "Еммі", а також номінант на "Оскар" та "Тоні".

Олександр Рей "Алек" Болдуін III
Олександр Рей "Алек" Болдуін III

3 квітня 1961 р. - Едвард Ріган Мерфі - американський комедійний актор, сценарист, продюсер і співак. Один із найпопулярніших акторів-коміків 1980-1990-х років. Мерфі прославився участю в комедійному шоу "Суботнього вечора у прямому ефірі", в якому він був постійним актором у 1980-1984 роках

Едвард Ріган Мерфі
Едвард Ріган Мерфі

3 квітня 1973 р. - Адам Скотт - американський актор кіно і телебачення, кінопродюсер, зрідка виступає як режисер і сценарист. Найбільш відомий своєю участю в телесеріалах "Скажи мені, що любиш мене", "Майстри вечірок", роллю Бена в серіалі "Парки та зони відпочинку" та роллю Дерека Хаффа у фільмі "Зведені брати".

Адам Скотт
Адам Скотт

3 квітня 1986 р. - Аманда Лора Байнс - американська актриса, екс-учасниця телешоу "Будь-яка всячина". Також Байнс знялася у головній ролі у фільмі "Вона - чоловік" - сучасної адаптації п'єси Шекспіра "Дванадцята ніч".

Аманда Лора Байнс
Аманда Лора Байнс

3 квітня 1997 р. - Андрій Хайат, найбільш відомий під псевдонімом Khayat - український співак та автор пісень, що працює у жанрі фольктроніка. Фіналіст вокального шоу "Голос Країні", учасник національного відбору на "Євробачення-2019" та "Євробачення-2020".

Андрій Хайат
Андрій Хайат

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.