Ваш ігровий ноутбук - відстій: як це зрозуміти

Від звичайного ноутбука ігрові моделі відрізняються як "начинкою", так і дизайном

Людина та ноутбуки
Улюбленим заняттям у вільний час для більшості користувачів комп'ютерів стали ігри

Сучасний ігровий ноутбук - гідна альтернатива ігровому комп'ютеру. І якщо для "простих" ігр достатньо мати звичайний офісний комп'ютер середньої потужності, то більшість "просунутих" версій з якісною графікою, потужними звуковими ефектами та можливістю занурення у віртуальну реальність вимагають потужні системи спеціально "заточеними" під ігри характеристиками. Але як правильно підібрати хороший геймерський ноутбук? З цим та іншими питаннями розберемося в наведеній нижче статті.

Що ви шукаєте у ноутбуці для ігор?

Якщо щось і піднімає ваш ігровий досвід з гарного на чудове, то це швидкість вашого комп'ютера, оскільки вона впливає на те, наскільки плавно ви можете грати і наскільки реалістично виглядає графіка. Продуктивність зводиться до трьох ключових елементів: ЦП (центральний процесор), який насправді є "мозком" комп'ютера, ОЗП (оперативний запам'ятовуючий пристрій), в якому зберігаються дані, до яких комп'ютер повинен швидко отримати доступ для виконання операцій, майже як наша короткочасна пам'ять та графічний процесор комп'ютера, який створює зображення, які ви бачите на екрані.

Що таке потужний ігровий ноутбук?

Якщо ваш центральний процесор, оперативна пам'ять або графічний пристрій недостатньо потужні, ви зіткнетеся з низькою швидкістю завантаження і частотою кадрів. Чим вища частота кадрів, тим плавніше виглядає сцена, а чим вища швидкість завантаження, тим плавніші переходи між сценами.

При покупці ноутбука спочатку слід враховувати обчислювальну потужність. Центральний процесор, головний процесор, зазвичай містить кілька ядер - процесорів, які виконують інструкції. Чим більше ядер має процесор, тим більше завдань може обробляти одночасно. Для деяких ноутбуків достатньо "чотирьохядерного" процесора, але для ігор найкраще підійде вісім чи більше процесорів

Обсяг оперативної пам'яті також має значення, оскільки її збільшення зробить вашу гру комфортнішою. Якщо оперативної пам'яті занадто мало, гра працюватиме повільно, нервово та дратівливо. Для ігрового ноутбука рекомендується щонайменше 16 ГБ ОЗП, але чим більше, тим краще.

Останньою частиною головоломки є графічний процесор, який забезпечує більш високу якість зображення та більш плавний ігровий процес. Окремий графічний процесор, а не вбудований у процесор, є ключем до підвищення продуктивності, особливо якщо ви хочете грати у вимогливі ігри.

Ігровий досвід залежить від можливостей усіх цих факторів разом узятих, пише The Guardian. Їх порада - порівняти характеристики вашої системи з апаратними вимогами гри та спробувати свою улюблену гру на ноутбуці, яку ви збираєтеся купити, або спробувати гру, яка висуває високі вимоги.

Який розмір екрану найкраще підходить для ігор?

Треба щонайменше 15,6 дюйма. Краще купувати ноутбук з роздільною здатністю екрана не нижче 1080p і частотою оновлення 120 Гц

Як переконатися, що ваш ноутбук сумісний із ігровим обладнанням?

Портативність ноутбука є ключовим фактором, що дозволяє легко носити його із собою. Але треба звернути увагу на безліч апаратних засобів, таких як зовнішній екран, контролери, док-станція для заряджання, гарнітури та інші аксесуари.

Принадність ноутбуків у їхній портативності - важливий фактор, якщо ви хочете брати свій ноутбук куди завгодно. Колись це могло означати втрату деяких ключових елементів чудового ігрового ноутбука. Але нові машини на ринку гарантують, що мобільність не означає жертви продуктивності.

Що є важливим фактором при виборі ігрового ноутбука?

Якщо у вас є гідний центральний процесор та графічний процесор, гарний обсяг оперативної пам'яті та якісний екран, ви, ймовірно, придбали гарний ігровий ноутбук. Деякі можуть припустити, що потрібний дисплей 4K, але при балансуванні витрат важливішим є графічний процесор, тому вам слід розставити пріоритети.

Щоб ігровий лептоп повністю відповідав очікуванням геймера, враховуйте вищеперелічені особливості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube