Вчені вже не вперше пов'язують раптову серцеву смерть та сексуальну активність
У сексу існує безліч фізичних та психологічних переваг, серед яких зниження кров'яного тиску, покращення імунітету та сну. Під час акту фізичної близькості та оргазму в нашому організмі вивільняється окситоцин, який також називають гормоном кохання. Саме він відіграє важливу роль для побудови довіри та зв'язку між людьми.
Але є й темна сторона: люди іноді вмирають під час чи невдовзі після сексу, пише ScienceAlert. На щастя, статистика смертей під час сексу є надзвичайно низькою і становить 0,6% усіх випадків раптової смерті.
Є багато причин, чому це відбувається з людьми. У більшості випадків це викликано фізичним навантаженням або ліками, що відпускаються за рецептом (наприклад, препаратами для лікування еректильної дисфункції), або забороненими наркотиками, такими як кокаїн, або тим і іншим.
Вчені кажуть, що ризик раптової серцевої смерті (РСС) зростає із віком. Згідно з дослідженням, проведеним у Німеччині, серед 32 000 раптових смертей за 33-річний період 0,2% випадків сталися під час сексуальної активності.
Раптова смерть наздоганяла в основному чоловіків, чий середній вік становив 59 років, і найчастішою причиною був серцевий напад, також відомий як інфаркт міокарда. Дослідження раптової серцевої смерті та сексуальної активності у США, Франції та Південній Кореї показують аналогічні результати.
Проте нещодавно дослідники із Лондонського університету Святого Георгія виявили, що раптова смерть під час сексу характерна не лише для чоловіків середнього віку. У дослідженні вивчали раптову серцеву смерть у 6847 випадках, що сталися у період із січня 1994 року до серпня 2020 року.
З них 17 (0,2%) сталися протягом однієї години після сексуальної активності. Середній вік смерті становив 38 років, і 35% випадків припало на жінок, що вище, ніж у попередніх дослідженнях. Ці смерті зазвичай не були викликані серцевими нападами, як це спостерігається у чоловіків похилого віку. У половині випадків причиною було раптове порушення серцевого ритму, який називається синдромом раптової аритмічної смерті.
Друге місце зайняло розшарування аорти, на яку припало 12% смертей. Інші випадки були пов'язані зі структурними аномаліями, такими як кардіоміопатія (захворювання серцевого м'яза, через яке серцю важче перекачувати кров до інших частин тіла) або з рідкісною групою генетичних захворювань, відомих як каналопатії.
Нове дослідження передбачає, що раптова серцева смерть у людей до 50 років в основному викликана синдромом раптової аритмічної смерті або кардіоміопатією. Тому молоді люди, у яких були діагностовані ці стани, повинні проконсультуватися зі своїм кардіологом про ризик, пов'язаний із сексуальною активністю. Однак низький рівень смертності у цих дослідженнях передбачає, що ризик дуже низький - навіть у людей із існуючими захворюваннями серця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.