В цей день народилися американський дизайнер Том Форд та українська співачка Джамала - свята, церковні та народні традиції
У вівторок, 27 серпня, українці відзначають День сала, а православна церква шанує пам'ять Преподобних Пимена Великого і Пимена Палестинського, а також ієромонаха Кукшу і мученицю Анфісу Нову. Іменини сьогодні святкують Олександр, Анфіса, Володимир, Дмитро, Іоанн, Мефодій, Михайло, Никон, Сава, Степан.
Православна церква цього дня вшановує пам'ять Преподобних Пимена Великого і Пимена Палестинського, а також ієромонаха Кукшу і мученицю Анфісу Нову. Пимен Великий жив у V-VI століттях н. е. З двома братами він прийняв рішення піти в монастир і прийняти чернечий постриг. Постійно дотримуючись посту і проводячи час у молитвах, Пімену вдалося досягти вершини чесноти та побороти в собі всі мирські пристрасті. Усім, хто звертався до нього, а таких було безліч, він радив дотримуватися трьох основних канонів: боятися Всевишнього, постійно молитися і робити добро злим людям, не кажучи вже про хороших. За святість, скромність і велику смиренну мудрість посмертно Пимена Великого визнали святим угодником Божим.
Пимен Палестинський жив у VI столітті н.е. Коли він був пастухом, то дозволив собакам, які охороняли отару, розтерзати мандрівника, який занадто близько проходив від овець. Через нетривалий час йому було відкрито, що він сам прийме схожу смерть від хижого звіра. Розкаявшись у скоєному, Пимен пішов у пустелю Рува. Оселившись в одній із печер, він присвятив залишок життя молитвам і думам про Всевишнього. Смерть прийшла до нього, як і було передбачено, у вигляді лева.
Для захисту оселі від пристріту та злих сил цього дня ставили гілку горобини з ягодами у вазу або горщик. Також гілку клали біля візочка дитини, щоб малюк був здоровим. А над вхідними дверима горобину вішали для захисту від злих сил і темного чаклунства.
27 серпня українці відзначають День сала, яке вважається національним продуктом та є практично в кожній українській оселі. Любов українців до сала виправдана не тільки його смаком, а ще й корисними властивостями, які підтвердили експерти. У складі цього продукту є вітаміни А, Е, D, F, мікроелемент селен. Одна з найбільш цінних компонентів - арахідонова кислота, яка стимулює роботу головного мозку та серцевого м’яза, покращує роботу нирок, виводить з крові зайві холестеринові згустки. Дієтологи вважають, що любов до сала пояснює довголіття української нації. Відомо, що наші предки вживали сало майже кожен день, за виключенням посту.
Багато хто вважає, що українці поїдають цей продукт кілограмами та вживають його щодня. Але проведене в Європі опитування показало, що українці займають лише 13 позицію у переліку країн, де споживають цей продукт. З’ясувалося, що в Україні м’ясо курки більш популярне, ніж свинина.
27 серпня у світі святкують Міжнародний день лотереї. Саме поняття "лотерея" походить від фінської мови. Слово, від якого пішла лотерея, звучить як hlot та означає "жереб". Пізніше слово потерпіло зміни, стало використовуватись в англійському варіанті lot - доля.
Лотерея існує з давніх часів. Широке розповсюдження ця практика отримала у Європі у кінці XV сторіччя. Перша відома в історії лотерея проведена наприкінці лютого у 1466 році. Вдова відомого бельгійського художника Яна Ван Ейка влаштувала благодійний захід на честь 25 річниці смерті чоловіка. Кожен власник квитка мав нагоду випробувати свою вдачу та виграти приз. Усі зібрані кошти пішли на допомогу біднякам міста Брюгге.
Бокс є одним з найбільш небезпечних і травматичних видів спорту з дуже давньою історією. Безумовно, це заняття - виключно для сильних людей, при цьому не лише у фізичному, а й у психологічному сенсі. З боксом асоціюються мужність, витримка та стратегія, через це він залишається серед найпопулярніших видів спорту, а імена найкращих боксерів відомі навіть далеким від цього спорту людям. Крім цього, для багатьох людей бокс став справжньою школою життя, допоміг свого часу зробити правильний вибір. 27 серпня у світі щороку відзначається Міжнародний день боксу - свято, яке має на меті вшанувати нелегку працю спортсменів і тренерів, а також популяризувати цей вид спорту серед населення.
Чоловіки змагалися в кулачних боях з сивої давнини. Про це свідчать шумерські малюнки на камені, вік яких - третє тисячоліття до нашої ери. Давньоєгипетські рельєфи зображують бійців та глядачів, при цьому супротивники змагаються без рукавичок, лише з перев’язаними зап’ястями. Відомо, що в Київській Русі бої навкулачки вважалися засобом виховання в юнаків та воїнів спритності, сили й витривалості.
Вперше бокс з’явився на Олімпійських іграх у 688 році до нашої ери. Поєдинки завжди проходили на свіжому повітрі, утримувати суперника руками було заборонено, а раундів як таких не було - бій тривав до визнання поразки одним з учасників. В античній літературі досить часто зустрічаються описи кривавих поєдинків кулачних бійців, приміром, в "Іліаді" Гомера. Згодом греки вигадали перші боксерські рукавички - цестуси, з вшитими в шкіру шипами та металічними пластинами, завдяки яким удари стали більш травматичними.
У Давньому Римі бокс був присутній і на спортивній, і на гладіаторській арені, з тою різницею, що поєдинок гладіаторів зазвичай закінчувався смертю одного з супротивників. Поширення християнства та одночасний занепад Римської імперії призвели до того, що кулачні бої як спорт і публічна розвага припинили своє існування на багато століть.
Бокс навчає дисципліни - недарма видатні боксери називають головною причиною свого успіху регулярні тренування, а також дотримання дієти, режиму дня та достатньої кількості сну. Відповідно, звичка до дисципліни сприяє відповідальному ставленню й до інших сфер життя. Неможливо не згадати й про користь боксерських вмінь для захисту себе та своїх близьких, якщо раптом цього вимагатиме ситуація.
Всесвітній день гри "Камінь, ножиці, папір" відзначають 27 серпня. Це досить популярна та проста логічна гра для двох учасників (можлива гра і більшої кількості учасників).
Стратегії гри "Камінь, ножиці, папір":
Хоча "Камінь, ножиці, папір" є випадковою грою, існують деякі алгоритми, стратегії та певні тактики, які можуть бути використані для збільшення шансів на успіх. Ось деякі з них:
Незалежно від обраної стратегії, "Камінь, ножиці, папір" залишається простою та забавною грою, яка може приносити задоволення. Оскільки гра не вимагає особливих матеріалів, вона може бути зіграна будь-де і в будь-який час.
На жаль, наше життя влаштоване так, що протягом нього неможливо не зазнати несправедливості та не отримати душевних ран. Водночас ми й самі часто робимо неправильні вчинки, а потім прагнемо прощення від близьких, друзів чи знайомих. Розкаятися й бути прощеним - це велика полегкість, а ось пробачати самому інколи буває тяжко. Але ще важче носити в собі образу, злість або думки про помсту, до того ж ці почуття руйнують як психологічне, так і фізичне здоров’я. Щоб якомога більше людей зрозуміли, як важливо вміти щиро пробачати й навчилися це робити, існує особливе свято - Всесвітній день прощення. Його відзначають щороку 27 серпня, але існують і інші дати, такі як 7 липня або перша неділя серпня.
Майже у всіх світових релігіях прощення є одним з основних постулатів. Деякі з вірувань акцентуються на прощенні людських гріхів Богом, інші закликають людей прощати один одного, а є й такі, що не визнають особливої різниці між Божим та людським прощенням.
27 серпня 1961 р. - Томас Карлайл Форд - американський дизайнер і кінорежисер. Здобув широку популярність під час роботи в будинку моди Gucci.
27 серпня 1979 р. - Аарон Пол - американський актор. Найбільш відомий як виконавець ролі Джессі Пінкмана в серіалі "У всі тяжкі".
27 серпня 1983 р. - Джамала/Jamala, справжнє ім'я - Сусана Алімівна Джамаладінова - українська співачка й акторка, народна артистка України. Переможниця конкурсу пісні Євробачення-2016 з композицією "1944".
27 серпня 1988 р. - Алекса Еллесс Пенавега - американська актриса і співачка. Вона відома за роллю Кармен Кортес у перших чотирьох фільмах серії "Діти шпигунів".
27 серпня 1994 р. - Анастасія Пустовіт - актриса театру і кіно, волонтерка. Відома за роботами в серіалах "Таємниці" і "Перші ластівки: Залежні".
27 серпня 1997 р. - Максим Володимирович Самчик - український актор. Став відомим завдяки ролі Феді Макарова у телесеріалі "Перші ластівки".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.