Хлопчик гуляв із собакою і знайшов золотий браслет: він належав окупанту

Такими прикрасами нагороджували на знак військової честі, як нагороду за хоробрість

Рим, Римська імперія, Великобританія, артефакт, історія
Історики описали знахідку, як відносно рідкісний у римській Британії

У Великобританії 12-річний хлопчик вигулював собаку на прізвисько Пегамі разом з мамою і зробив несподіване відкриття. Це сталося в прибережному селі в Західному Сассексі. Він побачив золотий артефакт, ним виявився дорогоцінний браслет, який вчені пізніше датували I століттям нашої ери.

Історики описали знахідку, як відносно рідкісний у римській Британії, пише LiveScience. Мама з сином віднесли браслет в місцеву поліцію, яка співпрацює з Британським музеєм. Як відомо, останній каталогізує археологічні знахідки, зроблені британцями.

"Це допоможе пролити світло на ставлення до військових, зокрема на те, як римські солдати отримували винагороду за їхню службу, зокрема у зв’язку з римським вторгненням до Британії в 43 році нашої ери", - вважають історики.

Пізніше дослідники припустили, що, на відміну від більшості інших прикрас римської епохи, цей сяючий браслет, ймовірно, носила не жінка. Натомість схоже, він належав воїну, який отримав прикрасу на знак військової честі, як нагороду за хоробрість. 

Аналіз браслета показав, що він був виготовлений із листового золота з рельєфними декоративними елементами. Прикраса є браслетом - манжетом, тобто приплюснутим золотим браслетом зі складними деталями. 

Місцевий музей виставить браслет на загальний огляд вже цієї осені.
Місцевий музей виставить браслет на загальний огляд вже цієї осені.

Манжета має довжину 7,1 сантиметра, хоча вона була б довшою, якби її розгорнули. Відомий як браслет типу dona militaria або військова нагорода, такий надавали за войовничі подвиги. Її датували періодом, коли римський імператор Клавдій вторгся до Британії. 

Знахідка браслета підтверджує наявні докази того, що в регіоні на той час були римські солдати, діючі або відставні. Адже пізніше військові здобутки відзначали грошима, а не коштовностями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube