Яке сьогодні, 24 листопада, свято: Всесвітній день моржа та завоювання друзів

В цей день народилися турецька акторка Ханде Ерчел та українська співачка Sonya Kay

Яке сьогодні, 24 листопада, свято: Всесвітній день моржа та завоювання друзів
А ще 24 листопада Міжнародний день вина Карменер та Всесвітній день еволюції

У неділю, 24 листопада, православна церква шанує пам'ять християнської мучениці Катерини ОлександрійськоїІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Анісья, Григорій, Євген, Катерина, Іван, Марк, Михайло. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату потрібно приготувати страву з вирощених на своєму городі овочів.

24 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

Відзначаючи Всесвітній день моржа, вкрай важливо визнати важливість цих знакових арктичних видів і нагальну потребу в їх захист
Відзначаючи Всесвітній день моржа, вкрай важливо визнати важливість цих знакових арктичних видів і нагальну потребу в їх захист

Всесвітній день моржа відзначається щорічно 24 листопада з 2008 року. Цей день є закликом до дій, спрямованих на підвищення обізнаності про збереження моржів, ніжних гігантів Арктики. Заснований у 2008 році Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) та Радою з морських ссавців, цей день привертає увагу до проблем, з якими стикаються моржі внаслідок зміни клімату та людської діяльності.

Моржі є одними з найбільших ластоногих у світі, самці важать до 1500 кг. Це соціальні істоти, які часто відпочивають великими групами на арктичних узбережжях. Однак їхні популяції скорочуються, і вони особливо вразливі під час сезонних міграцій. Швидке потепління Арктики, майже втричі швидше, ніж у решті світу, становить значну загрозу їхньому середовищу існування, особливо морському льоду, на який вони покладаються для відпочинку та розмноження.

Моржі є одними із найбільших ссавців, котрі мешкають в північній частині нашої планети. Наприкінці осені відбувається міграція моржів. Вони покидають свою домівку, на березі Чукотського моря і вирушають на зимування у Берингову протоку. Під час своєї подорожі, ці ссавці стають значно вразливішими та часто потребують допомоги.

Заснувавши День моржа, захисники природи намагаються привернути увагу громадськості до проблеми зменшення їх популяції та спонукають людей більш гуманно ставитися до природи. Одна з таких проблем - зміна клімату. Глобальне потепління призводить до зменшення льодового покриву земної кулі. В результаті цього, моржі вимушені змінювати місця для своїх стоянок, і тому дуже багато представників цього виду гинуть.

Свято засноване у 2014 році на честь 20-ї річниці відродження однойменного сорту винограду, який вважався французькими виноробами безповоротно втраченим
Свято засноване у 2014 році на честь 20-ї річниці відродження однойменного сорту винограду, який вважався французькими виноробами безповоротно втраченим

24 листопада відзначається Міжнародний день вина "Карменер". Спочатку у провінції Бордо виноград Карменер був найпопулярнішим сортом. Його цінили за інтенсивність кольору та нотки слив, м’яти й кедру, які він надавав винам. Тоді з ним не могли зрівнятися ні каберне совіньйон, ні мерло. 

Але все змінилося у шістдесятих роках XIX століття, коли плантації винограду виявилися зараженими попелицею філоксери, завезеною з Америки. Мабуть, Карменер було б назавжди втрачено, якби чилійські винороби не вивезли заздалегідь декілька саджанців та не почали вирощувати на своїх плантаціях. Однак через непорозуміння до 1994 року вони приймали його за мерло, доки вчений Жан-Мішель Бурсіко не почав вивчати ДНК цього винограду та не довів його істинне походження. Цей день і став датою відродження Карменера, яку тепер відзначають у багатьох країнах світу.

Наука не стоїть на місці, на фундаменті відкриттів минулих років з’являються нові. І те, якими будуть наступні відкриття, залежить від засвоєння та розуміння відкриттів минулих
Наука не стоїть на місці, на фундаменті відкриттів минулих років з’являються нові. І те, якими будуть наступні відкриття, залежить від засвоєння та розуміння відкриттів минулих

24 листопада спільнота науковців всього світу відзначає Всесвітній день еволюції. Присвячене це свято річниці публікації відомої для широкого загалу праці "Походження видів", що була написана Чарльзом Дарвіном 24 листопада 1859 року. Оскільки книга була написана не в науковому, а в популярно-публіцистичному стилі, то викликала справжній ажіотаж в суспільстві. Це один з найбільш вагомих творів в історії науки, який детально та логічно пояснює засади існування життя на планеті та виникнення великого розмаїття флори та фауни. Так з’явилася на світ теорія еволюції, яку згодом стали називати дарвінізмом.

Ідея цього свята виникла ще в 90-х роках 20 століття, проте запровадити її вдалося лише у 2001 році, коли була створена некомерційна організація "Програма Дня Дарвіна". Згодом було запроваджено спеціальний Фонд Міжнародного дня Ч. Дарвіна, який займався популяризацією ідей дарвінізму, а саме природного відбору та походження людини. Так, в 1909 році вперше відзначали День еволюції, який став 50-ю річницею випуску доленосного для всієї науки трактату та 100-ю річницею з дня народження Чарльза Дарвіна.

Паралельно з Міжнародним днем еволюції також 24 листопада відзначається День Дарвіна чи Міжнародний день науки та гуманізму. Свято, приурочене до виходу першої праці про еволюцію відзначається в багатьох вишах по всьому світу. І хоча теорія еволюції неодноразово піддавалася критиці, географія святкування річниці публікації "Походження видів" розширюється. Свято набуло міжнародного значення.

Про міжнародний день еволюції має знати кожна людина, проте особливу цінність це свято має в очах науковців, що вивчають медицину, анатомію, біохімію, біотехнологію, біофізику, ботаніку, генетику, вірусологію, мікробіологію та інші біологічні дисципліни, для яких теорія еволюції та походження видів є базовими.

День завоювання друзів і здійснення впливу на людей нагадує про те, що в основі успішного спілкування лежать прості, але ефективні методи - щирий інтерес, увага до інших та доброта
День завоювання друзів і здійснення впливу на людей нагадує про те, що в основі успішного спілкування лежать прості, але ефективні методи - щирий інтерес, увага до інших та доброта

24 листопада щорічно відзначають неофіційне свято - День завоювання друзів і здійснення впливу на людей. Сьогоднішнє свято спрямоване на те, щоб згадати поради знаменитого Дейла Карнегі, а також покращити свої навички спілкування з людьми та стати більш дружелюбними, уважними до оточуючих.

Здебільшого, звичайно, на це свято чекають з нетерпінням шанувальники книги Дейла Карнегі "Як завойовувати друзів і впливати на людей". Дату для свята обрали невипадково. Саме цього дня народився відомий американський психолог та письменник - Дейл Карнегі.

Насправді вищезгадану книгу вважають найкращою і найбільш прийнятною книгою про самовдосконалення, будь-коли написану. Вперше опублікована в 1936 році вона відразу стала бестселером, продовжуючи добре продаватися і в наші дні. Книга пропонувала практичні поради, як привернути до себе співрозмовника, стати більш харизматичною і впливовою людиною.

Сьогоднішнє свято було створено, щоб допомогти всім охочим краще опанувати мистецтво завойовувати друзів, впливати на людей і загалом просто бути найкращим комунікатором. Важливими критеріями, на думку Карнегі, у пошуку друзів є спілкування, вміння говорити, домовлятися, уникати конфліктів.

24 листопада - яке сьогодні церковне свято

За давніми прикметами в свято 24 листопада для міцного здоров'я потрібно приготувати страву з вирощених на своєму городі овочів, наприклад, овочеве рагу або борщ. Це подарує міцне здоров'я і зарядить людину вітамінами
За давніми прикметами у свято 24 листопада для міцного здоров'я потрібно приготувати страву з вирощених на своєму городі овочів, наприклад, овочеве рагу або борщ. Це подарує міцне здоров'я і зарядить людину вітамінами

У православному календарі день пам'яті святої мучениці Катерини. Свята мучениця Катерина була дочкою знатного правителя міста Олександрії, що жила наприкінці III - початку IV століття. Вона була дуже вродливою, розумною й освіченою незайманою дівчиною, яка вивчала філософію, літературу, астрономію і математику. Прийняла християнство під керівництвом святого старця, який показав їй ікону Богоматері з Христом. Уві сні вона побачила, як Богородиця заручила її з Сином Своїм, давши їй перстень. Катерина стала відданою нареченою Христа і відмовилася від усіх наречених земних.

Коли до Олександрії прибув імператор Максимін, який жорстоко утискав християн, Катерина виступила проти нього і захищала свою віру. Вона змогла переконати в християнстві п'ятдесят учених, яких імператор запросив для суперечки з нею. За це її кинули до в'язниці, де вона продовжувала проповідувати Євангеліє і навертати до Христа. Навіть дружина правителя Фавстина і начальник війська Порфирій стали християнами через її слова. Усіх їх імператор по-звірячому вбив.

Катерину він хотів покарати за допомогою колеса, на якому були прикріплені гострі ножі. Але коли вона підійшла до колеса, ангел Божий розбив його на шматки. Тоді імператор наказав обезголовити Катерину. З її рани замість крові витекло молоко, а тіло її ангели перенесли на гору Синай. Там було збудовано монастир на її честь, де зберігаються її мощі та перстень. Свята Катерина є покровителькою вчених, студентів, філософів, молодих дівчат і всіх, хто шукає істину.

До цього народного свята намагалися закінчити всі сільськогосподарські роботи, упорядкувати сарай, прибрати та замульчувати город. За давніми повір'ями, якщо до 24 листопада все закінчити на городі та в саду, то наступний рік буде дуже врожайним. 

Хто народився 24 листопада

24 листопада 1972 р. - Юрко Юрченко (справжнє ім'я - Юрій Володимирович Нечистяк) - український співак, композитор, лідер гурту "Юркеш". Став відомим у 1990-х, як учасник хіт-параду "Територія А".

Юрій Володимирович Нечистяк
Юрко Юрченко

24 листопада 1977 р. - Колін Генкс, при народженні Колін Льюїс Діллінхем - американський актор і продюсер. Однією з відомих ролей Коліна в кіно стала роль Шауна Брамдера у фільмі "Країна диваків".

Колін Генкс
Колін Генкс

24 листопада 1978 р. - Кетрін Марі Хайгл - американська акторка, продюсерка і колишня модель. Найбільш відома за роллю Іззі Стівенс у телесеріалі "Анатомія пристрасті". Гайгл також виконала головні ролі у фільмах "Мій батько - герой", "Трішки вагітна", "27 весіль", "Гола правда", "Кілери", "Життя, як воно є" і "Старий Новий рік".

Кетрін Марі Хайгл
Кетрін Марі Хайгл

24 листопада 1990 р. - Софія Сергіївна Хлябич - українська співачка, відоміша як Sonya Kay. Восени 2017 року вона знялася у двох серіях четвертого сезону українського серіаліті "Київ вдень та вночі", де зіграла саму себе. А її пісні "Зоряний саундтрек", "Ти мій Всесвіт", "Понад плаєм", "Рай" стали саундтреками до серіалу.

Софія Сергіївна Хлябич
Софія Сергіївна Хлябич

24 листопада 1993 р. - Ханде Ерчел - турецька акторка і модель. Стала відома після головної ролі в серіалах "Кохання не розуміє слів", "Чорна Перлина", "Дочки Гюнеш", "Перстень", "Азізі" та "Постукай у мої двері".

Ханде Ерчел
Ханде Ерчел

24 листопада 2005 р. - Golubenko, справжнє ім'я - Давид Андрійович Голубенко - український співак, репер, звукопродюсер, звукоінженер і музичний виконавець. Популярності співак набув після двох своїх хітів "Знову" та "Мила", які набрали мільйони прослуховувань.

Golubenko
Golubenko

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube