Школяр придумав, як вступити до університету: дякуємо, що не підірвав місто

16-річний хлопець побудував домашній ядерний реактор. Винахідник планує здобути ступінь інженера

Фізика, наука, студенти, Кембридж, ядерний реактор
Йому влалося створити плазму, але досягти термоядерного синтезу він не зміг

Ви точно не можете зробити реактор ядерного синтезу вдома, але ви можете до цього наблизитися. Адже коли у вас є хороша ідея, ніколи не пізно її випробувати. Це, безсумнівно, стосується 17-річного Чезаре Менкаріні, італійського старшокласника в кампусі Кембриджського коледжу. Він побудував термоядерний реактор, аби представити свою роботу на Кембриджському фестивалі науки. Хлопець отримав за свій винахід найвищі бали й стажування перед університетом, повідомляє IFLScience.

Натхненням для проекту стало відео на YouTube, а юному винахіднику довелося навчитися навичок електрики та кодування. Мета полягала в тому, щоб створити достатньо гарячу плазму й генерувати нейтрони. Враховуючи обмеження дизайну та бюджет, що склав трохи понад 6,5 тисяч доларів, студенту довелося проявити творчість. Частини реактора виготовили на замовлення, а кодування та елементи керування розмістили в системі Raspberry Pi.

Довідка. Raspberry Pi - одноплатний комп'ютер розміром з банківську карту, спочатку розроблений як бюджетна система для навчання інформатики, але пізніше отримав ширше застосування та популярність.

Хлопець зізнався, що спершу коледж був стурбований тим, що цей проект може бути небезпечним. В кінцевому результаті після аналізу ризиків його підтримали. Оскільки хлопець не зміг би в експериментальних умовах досягти такого ж тиску, як власна гравітація Сонця, то використав високу напругу, щоб нагріти атоми.

Винахідник зміг створити плазму, але досягти термоядерного синтезу йому не вдалося. З усім тим, враховуючи труднощі, пов’язані з фактичним досягненням термоядерного синтезу в рамках повномасштабної реакції, просунутися так далеко, це дуже круто! Його робота навіть вразила науковця Брістольського університету, який запропонував йому роботу на наступний рік, вже для більших реакторів.

"Мені довелося адаптувати дизайн, щоб він відповідав бюджету, і моя мета - заохотити інших молодих людей розвивати ідеї та думати про те, як ми можемо покращити наш світ і бути інноваційними", - розповів студент.

Педагоги хлопця не сумніваються - його досягнення матимуть вплив на енергетичну галузь у майбутньому. Винахідник планує здобути ступінь інженера та має намір подати документи до університету протягом року роботи в Брістолі.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Cardiff Sixth Form College (@csfcofficial.cardiff)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube