Якщо не лінуватися, найбруднішу частину роботи можна зробити ще на пікніку
Найнеприємніше в шашличному пікніку - це його закінчення, за яким неминуче слідує чищення інвентарю. І якщо з мангалами ніякого особливого клопоту після смаження м'яса немає, то шампури та решітки для м'яса вимагатимуть деяких зусиль. Справа ще й у тому, що найчастіше ми згадуємо про них колись потім: у кращому випадку, повернувшись додому, у гіршому - натрапивши через тиждень на брудні та забуті залізяки десь у гаражі або на балконі. І хоча у цьому разі все краще робити свіжими слідами, важко уявити людей, які беруть із собою на пікнік миючі засоби, губки, металеві скребки, соду, оцет чи лимонну кислоту. Тобто взяти, звичайно, можна, тільки хто ж цим займатиметься?
Але мінімум, який можна зробити, щоб полегшити потім чищення вдома, все ж таки можливий і не вимагає додаткових засобів.
Так, вона не остаточна, але після неї вимити і шампури, і решітку буде простіше простого. До речі, щоб із решіткою потім легше було впоратися, ще перед приготуванням добряче змастіть її олією - так залишки м'яса чи овочів після запікання знімуться легше.
І шампури, і решітки наприкінці пікніка достатньо прожарити на багатті, який для цієї мети, правда, доведеться розвести заново, але він уже не повинен бути велким. Потримайте їх на вогні, дайте охолонути і протріть серветкою.
Якщо поряд з місцем пікніка є пісок, гарячі або теплі шампури можна встромити в нього. Пісок абсорбує жир і дуже полегшить подальше чищення вдома.
Якщо ж подумати про шампури заздалегідь, можна взяти з собою пару цибулин чи картопель, чи лимон, хоча вони можуть і так опинитись у наборі продуктів для пікніка. Це хороший засіб, що очищає - просто натріть ще теплі шампури половинками цибулини, лимона або картоплі.
Якщо ж ніякі господарські турботи не здатні відірвати вас від шашлику та веселощів, є кілька способів впоратися із засохлим гаром і жиром колись потім.
Добре підігрійте напій, не доводячи до кипіння, вилийте у відповідну ємність і замочіть у ній решітку або шампури. Найкраще - на ніч, щоб напевно. Потім вимийте гарячою водою з миючим засобом і ретельно прополощіть.
До речі, колу можна використовувати для очищення і прямо на місці: збовтайте її до піни, вилийте в цупкий пакет і опустіть туди прилади. Щільно зав'яжіть і залиште на пару годин, а вдома просто домийте.
Зробіть пасту з рівних пропорцій, наприклад, по ½ склянки і рівномірно нанесіть на всю поверхню решітки або шампурів. Залишіть мінімум на дві години, максимум - на ніч, потім прополощіть під проточною водою і тепер вимийте вже з мильним засобом.
У ємність із гарячою водою додайте ½ склянки грубої солі, решітка або шампури при цьому повинні бути повністю покриті розчином. Час замочування залежить від ступеня забрудненості, але нічний точно зробить все, що потрібно. В кінці промийте прилади і вимийте з милом.
Якщо є металеве відро, шампури можна прокип'ятити у ньому протягом 15-30 хвилин. На 10 літрів води потрібно 1 кг солі.
Розчиніть кислоту у гарячій воді у співвідношенні 2 столові ложки на 1 літр. Покладіть шампури або решітку в розчин і залиште на 30-40 хвилин. Прополощіть під проточною водою, вимийте з миючим засобом і ще раз прополощіть у прохолодній воді.
Тут теж знадобиться відро і господарське мило, яке потрібно натерти на великій тертці та розвести у воді. Зануріть шампури в киплячий мильний розчин і залиште "варитися" на повільному вогні впродовж 20-30 хвилин. Після чого залиште їх у відрі до повного остигання води, потім дістаньте та вимийте під проточною водою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.