Викиньте стілець - купіть крісло: вірні способи позбутися болю в шиї та спині

Читать на русском

Відмовтеся від постійного сидіння та займіться зарядкою, радять лікарі.

Читать на русском
Спина, быль, здоров'я, корисні поради
Залишайтеся активними - і тільки так - здоровими!

Відмовтеся від постійного сидіння та займіться зарядкою, радять лікарі.

З болями в спині та шиї часто стикаються люди, які багато годин сидять на роботі. Аби позбутися болю, лікарі радять слідкувати за своєю поставою в ході роботи та побільше рухатися. Звучить просто чи навіть банально, але це єдиний спосіб покращити стан вашого хребта та позбутися болю в спині. 

Проблеми зі спиною та шиєю - дуже поширена проблема серед європейців, пише The Guardian. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році біль у нижній частині спини вразила 619 мільйонів людей у всьому світі та стала основною причиною інвалідності. Цікаво, що у більшості випадків конкретного пояснення болю немає. Однак існує ряд речей, які ми можемо зробити, щоб зменшити ризик такого болю.

Поради при болю у спині 

Якщо ви працюєте за письмовим столом, подумайте про те, щоб поміняти стілець на крісло із регульованою висотою. 

Будьте активні. Дослідження показують, що фізичні вправи можуть покращити доставку необхідних поживних речовин до дисків, розташованих між хребцями, а також зміцнити м’язи.

Отже, регулярні аеробні вправи - це, ймовірно, найкраща профілактика болю в спині та шиї. Вони можуть включати різноманітні види діяльності, що стимулюють серцебиття, зокрема:

  • ходьбу,
  • біг підтюпцем,
  • їзду на велосипеді,
  • плавання.

Також важливо розтягнути підколінні сухожилля та сідничні м’язи. Серед вправ для цього є:

  • обійми колін,
  • рухи колінами,
  • нахили тазу.

Тож, 30 хвилин фізичних вправ на день є гарною метою, але важливо звикнути до такого режиму. Тут важливо не перестаратися одразу, попереджають лікарі. 

Крім того, важливими профілактичними заходами є:

  • сон,
  • відпочинок,
  • здорове харчування,
  • добре психічне здоров’я.

Відставте стілець. Ми еволюціонували від мисливців-збирачів. Тож сидіти за комп’ютером або цілий день дивитися в телефон, - це не те, для чого ми створені, наполягають медики. До всього, хребет оптимальним чином почуваються під час стояння.

Якщо ви працюєте за письмовим столом, подумайте про заміну стільця на крісло з регульованою висотою. Це зменшить навантаження на хребет. Оберіть крісло, яке забезпечить підтримку попереку та стегнам.

Знайдіть пози, які є розслабленими та зручними – змінюйте їх і регулярно вставайте й рухайтесь та будьте обережні під час підняття.

Киньте палити. Ряд досліджень пов’язує паління з болем у спині та шиї. Цілком можливо, що деякі люди курять, тому що відчувають біль, або це пов’язано з такими факторами, як сидячий спосіб життя. Однак експерти припустили, що куріння саме по собі може спричиняти біль у спині та шиї.

Доведено, що куріння зменшує приплив крові до міжхребцевих дисків і збільшує швидкість дегенерації. Отже, біль у спині більш поширений серед курців і в поєднанні із загальною недостатньою фізичною активністю має більший вплив на пов’язану з цим інвалідність.

Фактором ризику для болю в спині також є ожиріння, що зрозуміло, адже люди з ожирінням зазвичай малорухливі. 

Як виникає біль у спині 

Чому сидіти так шкідливо для спини, не зовсім зрозуміло, оскільки роль пози у виникненні болю в спині та шиї є предметом суперечок. Існує думка, що тривале сидіння з нахилом вперед, яке буває, скажімо, під час роботи за комп'ютером, сприяє прискореному зношенню шийних дисків.

Якщо з’явився біль, не залишайтеся в ліжку

Чим довше ви залишатиметеся в ліжку, тим гіршою буде ваша інвалідність, переконані деякі лікарі. Частина проблеми,на їхню думку, полягає в тому, що люди з болем у спині, зазвичай уникають активності, оскільки побоюються, що це може посилити біль. Насправді ж, парадоксально, але раннє відновлення активності скорочує загальний період непрацездатності.

Коли час до лікаря 

Майте на увазі, що біль, який не зменшується з часом або пов’язаний зі змінами в роботі кишечника чи сечового міхура, є однією з ознак того, що вам слід звернутися за медичною допомогою!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.