Більшість людей відчувають нешкідливі зорові галюцинації
Коли люди закривають або відкривають очі в дуже темній кімнаті, то іноді помічають різні візерунки та завитки кольорів або навіть спалахи. Так дійсно, закриваючи очі, ми здатні побачити дивні малюнки, що нагадують калейдоскоп. Вчені пояснили, що представляють собою ці мінливі лінії.
Деякі розлади зору можуть бути викликані захворюваннями, але більшість людей відчувають нешкідливі зорові галюцинації із закритими очима. Не лякайтесь, адже вони є результатом нормального функціонування людських очей, пише IFLScience з посиланням на The Conversation.
Вони називаються фосфенами й відображають світло, яке потрапляє на сітківку ока протягом дня, коли те опиняється в темряві.
"Наші очі не вимикаються в темряві, натомість вони створюють дуже слабкі внутрішні сигнали, які імітують світло. Ці сигнали постійно надходять клітинам в задній частині очей", - пояснили науковці.
Завихрення та хвилі, які ми бачимо, викликані зміною активності цих клітин. Краплі можуть бути кольоровими, оскільки клітини наших очей, які визначають колір, також виявляють цю активність.
Ці сигнали передаються в мозок, а він інтерпретує їх, як випадкові. При цьому мозок не знає, що ці зображення не були створені справжнім світлом. Тобто ми бачимо те, чого насравді немає. Це свого роду ілюзія, яка безперечно є зоровим феноменом!
Хоча фосфени щораз трапляються у здорових людей, вони також можуть бути ознакою проблем із сітківкою. Серед останніх: відшарування сітківки та неврологічні захворювання.
Фосфени також виникають, якщо сильно натискати на повіко. Проте лікарі не радять навмисне тиснути на очне яблуко, аби викликати фосфени - всі ми насправді бачимо їх, скажімо, коли засинаємо.
"Якщо те, що ви бачите, із часом змінилося, й візерунки світла стали набагато помітнішими або зберігаються довше, це може означати проблему", - додають науковці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.