Смартфон змінює ходу людей, з'являється текстова шия - вчені

Читать на русском

Приклеєний до рук гаджет впливає на ходу, настрій та безпеку пересування

Читать на русском
смартфон
"Текстова шия" з'являється непомітно, але згодом дуже заважає жити.

Приклеєний до рук гаджет впливає на ходу, настрій та безпеку пересування

Люди, що уткнулися в телефон - звичайна картина на вулицях, у кафе, магазинах та транспорті. Зігнута шия, опущена голова і сліпота, яку вчені називають неуважною. Ось тільки справа не тільки в уважності – смартфон непомітно для свого господаря керує багатьма аспектами його життя та здоров'я, повідомляє The New York Times.

Уповільнюємося і спотикаємось

Наприклад, телефон в руках змінює нашу ходу та поставу, але помітити це можна лише збоку. Доцент кафедри інженерії Університету Флориди Уейн Джанг, який вивчав зв'язок між використанням телефону та травмами під час ходьби, зазначає: у цей час ми рефлекторно коригуємо свої рухи. Наприклад, на відеозаписах видно, що люди з телефонами ходять приблизно на 10% повільніше, ніж ті, хто не дивиться на екран. І це природно: вони роблять коротші кроки, частіше зупиняються і довше стоять на місці.

Зрозуміло, що це впливає і на фізичну форму, оскільки ходьба зазвичай становить більшу частину рухової активності в день. І на поставу: збільшується навантаження на м'язи шиї та верхньої частини спини і утворюється так звана "текстова шия". Вона виникає при постійному нахилі голови до екрану гаджета і характеризується скутістю та болями в шийно-комірцевій зоні.

Кава та смартфон - вже багатозадачність.
Кава та смартфон – вже багатозадачність.

Смартфон як елемент стресу

Будь-яка багатозадачність для людини – це стрес, зокрема читання новин та перехід дороги, листування з подругою та спуск сходами. Ми цього, звичайно, не усвідомлюємо і не відчуваємо, але коли користуємося телефоном і робимо будь-що ще – організм у стресі.

Це доводять і дослідження: наприклад, що більше люди користувалися телефоном на біговій доріжці, то вище в них був рівень гормону стресу кортизолу.

Про те ж кажуть і результати недавнього дослідження, що вивчало психологічні ефекти прогулянки в парку з телефоном і без нього.

"Як правило, коли люди гуляють, вони потім почуваються краще, саме це ми спостерігали в групі без телефонів. У групах з телефонами ці ефекти були зворотними. Люди відчували себе менш позитивно - менш щасливими, менш розслабленими", - зазначає одна з авторів. дослідження, професорка психології здоров'я в Оклендському університеті, Елізабет Бродбент.

До речі, просто гуляти та дивитися в телефон – це теж багатозадачність, а значить, і стрес.

Коли ходьба стає небезпечною для життя

Та сама «текстова шия» знижує нашу здатність до балансування та рівноваги і збільшує ризик спіткнутися чи впасти. І, якщо вивчати статистику травм, можна знайти вражаючі дані.

Взявши офіційні цифри за період з 2011 по 2019 рік, доктор Джанг та його колеги виявили близько 30 000 травм, які трапилися через використання телефону під час ходьби. З них чверть відбулася вдома, тож справа навіть не в небезпеці вулиці.

При цьому найчастіше травмувалася молодь віком від 11 до 20 років. За нею слідують дорослі у віці 20, 30 і 40 років – все логічно, залежно від того, яку частину життя займає смартфон у різному віці. Тому людей похилого віку в цій статистиці майже не було.

Найнебезпечнішими місцями виявилися сходи в будинках, пішохідні переходи, нерівні чи захаращені поверхні. Тобто те, перед чим потрібно зупинитися, якщо ви ніяк не можете відкласти свій телефон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.