Сила падає приблизно на 1-3% щорічно після 55 років
Експерти визначають міцність людини як здатність за потреби швидко застосувати силу. Сила дозволяє опуститися в крісло, вона ж піднімає людину звідти. Якщо ви спіткнулися, саме вона дозволяє швидко переорієнтуватись у просторі та уникнути падіння. Тож, якщо ви маєте бажання залишатися здоровими, з віком вам потрібно продовжувати рухатися, поєднуючи кардіотренування, силові тренування та тренування балансу.
Сила падає приблизно на 1-3% щорічно після 55 років. Проте якщо ви не займаєтеся силовими тренуваннями, вона зникає майже вдвічі швидше. Деколи ми помічаємо, що знесилені тільки, коли це вже сталося. Якщо ж вам важко бігти по сходах, це і є брак енергії.
Але за допомогою правильних вправ ви можете запобігти цьому й відновити втрачені сили. І залежно від рівня фізичної підготовки досягти значного прогресу всього за місяць чи два.
Одним із найбільш перевірених часом способів дізнатися про свій стан є тест "сидячи- стоячи", який також вимірює ризик падіння. Сядьте на стілець з прямою спинкою без підлокітників і схрестіть руки на грудях, поклавши їх на плечі, ступні поставте на підлогу. Запустіть таймер на 30 секунд і порахуйте, скільки разів ви можете перейти з положення сидячи в положення стоячи.
Чоловіки старше 65 років повинні виконати 12 і більше присідань-піднімань. Жінки старше 65 років повинні робити 11 тих самих рухів. Якщо ваш показник нижчий, можливо, у вас мало енергії або відсутня будь-яка фізична підготовка.
Хоча не існує чіткого стандарту для молоді, одне дослідження показало, що чоловіки до 60 років повинні мати змогу виконати принаймні 17 повторень, а жінки – 15.
Підвищити власний показник можна за допомогою фітнесу. Для початку це також можуть бути піші прогулянки, бадмінтон чи тенісний корт. Врешті решт, силу можна збільшити лише за допомогою вправ із власною вагою, але для підтримки або збільшення сили майже завжди потрібно використовувати обтяження, як от гантелі.
Ідея піднімати, штовхати та тягнути вагу багатьох змушує нервувати, особливо тих, хто тільки починає займатися фітнесом. Але з послідовністю та обережністю це не тільки можливо, але й важливо. Насправді, дозування ваги менше загрожує якості вашого життя, ніж повне уникання ваги, переконані лікарі.
"Коли ми поводимося з дорослими, як з дітьми, й припускаємо, що вони не здатні до певних рухів і вагових навантажень, то відкриваємо двері для подальшого занепаду їхнього здоров'я", - наполягають вони.
Для розвитку власної сили не потрібно багато, але ви повинні бути послідовними й дотримуватися цього все життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.