Шанс потрапити під такий удар - один на мільйон, та все ж він існує
Вірите чи ні, але є люди, які виживали після прямих ударів блискавки в голову. Більше того, нове дослідження з'ясувало, чому відсоток тих, хто вижив, є напрочуд високим. Ймовірність отримати удар блискавки протягом року становить приблизно 1 до 1,2 мільйона. За даними Національної метеорологічної служби США, ця вірогідність збільшується до 1 до 15,3 тисяч протягом життя, за умови, що ви доживете до 80 років (це 66 людей на млн).
Людина має більше шансів вижити після прямого удару блискавки в голову за однієї умови. Шанси зростають, якщо її голова мокра, пише про це IFLScience.
Команда дослідників була заінтригована свідченнями людей, які вижили після прямого удару блискавки в голову. Тут рівень виживання нижчий, ніж у людей, які були вражені в інші місця, й тим не менше він становить від 70-90%. Науковці припустили, що такий високий рівень виживання може бути пов'язаний з наявністю води на шкірі. Вони створили "фантоми" людських голів, щоб перевірити це на практиці.
Дві "голови", що складаються з трьох шарів - шкіри, черепа і мозку - були виготовлені з матеріалів, призначених для імітації людських тканин. Їх піддали 10 електричним розрядам високої напруги. Щоправда, одну - в сухому стані, іншу - в змоченому дощовою водою.
Більша частина електричного струму - від 92 до 97% - пройшла через зовнішню поверхню обох фантомних голів. Вчені ж виявили реальні відмінності в тому, яка частина струму проникла в шари голови. Більша кількість заряду проникла в шар шкіри мокрої голови.
Проте шар мозку поглинав на 13% менше середнього електричного струму і на 33% менше енергії порівняно з сухою головою. Були й значні відмінності у пошкодженнях фантомних голів, з більшими пошкодженнями на сухих головах.
Команда відзначає низку обмежень дослідження, зокрема той факт, що черепи не були вкриті волоссям чи іншими головними уборами. А також те, що реальні удари блискавки мали б більшу амплітуду. Тим не менш, результати інтригують і є основою для подальших досліджень.
"Наші експерименти на фантомах людських голів дають практичні докази, що мокра від дощу шкіра може мати кращий захист від удару блискавки, ніж суха", - зазначає команда вчених.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.