Чотири основні причини, про які б ви й не подумали
Деякі люди в спеку відчувають нестерпний головний біль. Дослідження також показують, що головний біль у людей зростає, коли температура підвищується. Американські неврологи, які спеціалізуються на головному болю, пояснюють, що в цьому випадку важливо дивитися за межі спеки, щоб знайти причину поганого самопочуття, пише LiveScience.
Так, дійсно, погода дуже часто входить до п’яти основних тригерів, про які люди повідомляють. Проте, на думку медиків, хоча головні болі частіше й виникають у спеку, це ще не доводить, що саме спека викликала їх. Річ у тім, що в цей час відбуваються й інші зміни в навколишньому середовищі та способі життя, наприклад, якості повітря, освітленості або рівня активності, які викликають різні типи головного болю.
Погана якість повітря є загальновідомою причиною головного болю. Один з поширених ефектів хвиль спеки якраз полягає в тому, що вони погіршують цю якість. Тепло може призвести до того, що різні хімічні елементи в повітрі перетворюються на безбарвний газ, що має погані наслідки для здоров’я. Крім того, системи вітру та атмосферного тиску, викликані спекотною погодою, можуть призвести до того, що забруднюючі речовини затримуються над містами.
Теплі місяці також супроводжуються довшими днями та більшим впливом ультрафіолету. Однак вплив світла та головний біль мають складний зв’язок. Хоча деякі дослідження показують, що яскраве світло не є причиною головного болю саме по собі, люди з мігренню часто чутливі до яскравого світла під час нападу. Тож, може статися, що палаюче літнє сонце посилює вже існуючі головні болі.
Спека також має тенденцію виводити людей з рівноваги, спонукаючи до зміни способу життя, що підвищує ймовірність головного болю. Наприклад, люди можуть забувати більше пити, а це може спричинити зневоднення - відому причину головного болю. Коли надворі жарко, може впасти апетит, тому коливання рівня цукру в крові через те, що ви довго не їли, можуть викликати головний біль.
Крім того, спека може порушити графік сну людини. Відомо, що хороший, спокійний сон найбільш ефективний у прохолодному середовищі. Коли нічний сон порушується - наприклад, через перегрів - люди значно частіше відчувають мігрені та кластерні головні болі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.