Зв'язки в сім'ї, з коханими і друзями тримаються на простих, але водночас складних правилах
Маленькі кроки здатні призвести до великих змін у відносинах, звичайні на перший погляд вчинки та слова можуть зруйнувати чи повернути близькість.
Психотерапевти, сексологи та сімейні терапевти зібрали поради, які допоможуть покращити ваші зв'язки з близькими, повідомляє The New York Times.
Іноді ці зміни можуть бути дуже значними, і прийняти те, що ваша рідна людина стала зовсім іншою, складно. Однак зберегти справжню близькість можливо, якщо ви дасте їм дозвіл на ці зміни. Дозволити людям змінюватися - це не означає сліпо приймати всі їхні рішення та дії. Швидше, це прийняття того, що вони не залишаться такими ж, якими були в момент вашого знайомства.
Сімейні терапевти рекомендують ставити запитання, які допоможуть дізнатися, ким стала ваша кохана людина. Запитуючи "Чим ти зараз захоплюєшся?" або "Що відбувається у твоєму житті, про що я не знаю?", ви виявляєте інтерес до їхнього внутрішнього світу і показуєте, що хочете познайоитися з ними на новому рівні.
Це дуже важливо, якщо вам телефонує хтось, з ким ви хочете підтримувати зв'язок. І дуже простий спосіб і зберегти стосунки, і подолати самотність.
Навіть коли говорити ніколи чи не має бажання, візьміть трубку хоча б на 10 секунд просто для того, щоб привітатись і домовитися поговорити пізніше. Це демонструє вашу зацікавленість у спілкуванні і може створити глибший зв'язок, ніж текстове повідомлення. Листування ніколи не передасть тон, інтонацію та емоції.
Порада експертів особливо актуальна у нинішньому світі, де прийнято більше писати, ніж дзвонити – що теж сприяє почуттю ізоляції та самотності.
Навіть швидкі погляди на телефон чи звичка тягнутися до нього, коли розмова затихає, ображає співрозмовника. Особливо небезпечно це для романтичних відносин – партнер може миттєво відчути себе незначним та некоханим.
Сімейні терапевти радять парам встановити чіткі правила використання телефонів, наприклад, відключення повідомлень або відкладання телефону під час розмови. Так, це не дуже романтично, зате напевно покращить спілкування.
Багато хто вважає, що тільки спонтанне бажання є справжнім, решта - “вимушений захід”. Сексологи захищають другий тип сексуального бажання, яке називається чуйним і виникає як відповідь. Під впливом різних чинників: близькість, ніжність, дотик, романтичний контекст і навіть передчуття сексу.
Прийняття чуйного бажання може бути вирішальним фактором у довгострокових відносинах або в ситуаціях, де у партнерів різний рівень бажання. І важливо пам'ятати, що жоден тип бажання не є "кращим" за інший.
Використання фраз на зразок "ти завжди..." або "ти ніколи..." є перебільшенням і сприймається як напад. Відповідно, викликає в опонента бажання захищатися, веде до загострення конфлікту та ніяк не сприяє конструктивному вирішенню проблеми. Швидше навпаки - суперечка може легко перетворитися на сварку.
Експерти радять уникати узагальнень та перебільшень та спробувати формулювати свої претензії у вигляді пропозицій, що починаються з "я". Наприклад, "я почуваюся засмученим, коли...", "я хотів би, щоб ти в майбутньому...".
Психологи спростовують поширене переконання, що компліменти можуть здатися підлабузницькими, нещирими чи недоречними, і навпаки, підкреслюють їхню цінність для відносин. Насправді компліменти зазвичай сприймаються набагато позитивніше, ніж ми очікуємо.
Говорячи комплімент незнайомцю, будьте короткими та щирими. При компліменті другу чи близькій людині постарайтеся бути конкретними - говоріть не тільки про те, що вам подобається, але і про те, які почуття ця людина викликає у вас.
Місія може виявитися не тільки нездійсненною, а й стати джерелом розчарування, роздратування та безсилля. Натомість зосередьтеся на тому, що ви самі можете зробити для покращення стосунків.
Психологи радять запитати себе: “Якщо ця людина нічого не змінить у собі чи своїй поведінці, що, якщо взагалі щось, я можу зробити, щоб змінити ці стосунки?”
Так ви берете на себе відповідальність за покращення відносин, а це веде до більшого почуття контролю та більшої свободи дій.
Інтроверти не антисоціальні, вони прагнуть дружби і близьких відносин, як і екстраверти, просто внутрішньо орієнтовані. Інтроверти можуть будувати глибокі і значущі відносини, навіть якщо вони віддають перевагу спілкуванню в менших групах і більш спокійній обстановці.
Експерти радять інтровертам приймати свої природні нахили. Шукати комфортних людей у комфортних місцях. Не боятися бути ініціатором спілкування – це дозволить контролювати, з ким та де спілкуватися. Не підлаштовуватись насильно під екстравертні моделі соціалізації.
Універсального способу, як реагувати на засмучену людину, не існує. Кожна ситуація індивідуальна, і потреби людини, яка відчуває негативні емоції, можуть відрізнятися.
Але ви можете просто поставити запитання: "Як я можу тобі допомогти?" або "Що тобі зараз потрібно?" Так ви демонструєте емпатію, готовність підтримати та надаєте йому свободу вибору для відповіді. Дозволивши людині самій визначити, яка підтримка їй потрібна, ви не тільки допомагаєте їй впоратися з емоціями, а й зміцнюєте довіру та розуміння у ваших стосунках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: