У тому випадку, якщо Сонце не горить, а космос – це вакуум, то як люди на Землі відчувають його тепло.
Всі ми добре знаємо, що зірки мерехтять у космічному просторі. Те саме відбувається і з нашим Сонцем. Та чи задавались ви питанням: як таке можливо, адже там немає кисню! Наша Земля - це єдине місце в Сонячній системі, де ми знаємо, що є вогонь, адже її атмосфера складається з 21% кисню. Проте, виявляється, так ставити запитання - неправильно. І ось чому.
По-перше, у космосі є молекулярний кисень – просто його небагато (попри те, що він є третім за поширеністю елементом у Всесвіті після гелію та водню). Кисень в космосі було знайдено в кількох місцях:
Проте Сонце палає не тому. Для виникнення вогню необхідний вільний кисень повітря, без нього горіння просто не може відбутися. Для тривалого горіння потрібні особливі умови - об’єм атмосфери близько 16% кисню, йдеться в публікації IFLScience.
Сонце ж здебільшого складається саме з вищезгаданих гелію та водню, а тепло і світло виробляються в результаті ядерного синтезу. Тобто, процеси, які відбуваються зі світилом - це не зовсім той вогонь, до якого ми звикли біля багаття.
В ядрі температура становить близько 27 мільйонів градусів за Фаренгейтом (15 мільйонів градусів за Цельсієм). Цього достатньо для підтримки термоядерного синтезу. Це процес вивільнення приголомшливої кількості енергії. Саме в ядрі Сонця атоми водню зливаються, утворюючи гелій. Останній виробляє тепло і світло Сонця.
"Величезна маса Сонця утримується завдяки гравітаційному тяжінню, створюючи величезний тиск і температуру в його центрі", — пояснили в NASA.
Але якщо Сонце не горить, а космос – це вакуум, то як люди на Землі відчувають його тепло. Виявляється, тепло, яке ми відчуваємо на Землі, не є прямим теплом від Сонця. Натомість це результат сонячного випромінювання. Сонячна енергія - це радіація, вона неоднорідна й умовно ділиться на три види:
Потік цієї енергії являє собою електромагнітні хвилі різної довжини. Діапазон хвиль, які досягають поверхні Землі, досить широкий: від радіохвиль до рентгенівських променів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.