Кожна господиня має навчитися обходити цей захисний механізм овоча, аби не плакати буквально щодня!
Цибуля - овоч настільки універсальний, що складно знайти більш використовуваний, в усьому світі. Її додають до величезної кількості страв, смак яких вона змінює виключно на краще. Крім того, в ріпчастій цибулі містяться вітаміни групи В, А та С. Завдяки такому набору вона є відмінним джерелом корисних речовин.
Проте всі ми знаємо, як не просто мати справу з цим овочем. Адже щойно його розріжеш - на очах з'являються сльози. Чому ми плачемо, коли ріжемо цибульку, та як цьому зарадити, з'ясовував Інформатор.
Дослідники розповіли, що цибуля має свій природній механізм захисту для збереження цілосності власних плодів. Тож, коли ми "травмуємо" їх лезом ножа, вона вмикає природній захист. Це й провокує сльози.
Цибуля має фермент - аліназу, що вивільняється зі зруйнованих клітин, перетворюючи амінокислоту аліїн на речовину під назвою аліцин. Аліцин надзвичайно леткий і дуже швидко досягає мембран наших очей, подразнюючи їх. У відповідь виділяються сльози - щоб змити аліцин, - саме тому ми починаємо плакати, пояснили вчені.
За іншою версією, в цибулі містяться молекули сульфонової кислоти і білок. Поєднуючись, ці дві речовини утворюють лакриматор, який є сльозогінним газом. Коли структура цибулини пошкоджується, лакриматор вивільняється у вигляді газу і потрапляє на слизову оболонку очей.
Так як би там не було, і яке б з цим пояснень не виявилось більш грунтовним, а навчитись не плакати від цибулі варто кожній господині. Адже мати з нею справу доведеться щоденно - протягом усього життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.