У спеку тхнуть ті, хто не бачить різниці між дезодорантом і антиперспірантом

Читать на русском

Ці засоби мають різні функції, склад і механізм дії

Читать на русском
антиперспірант дезодорант піт запах
А щоб врятуватися від усього і відразу, доведеться вибрати продукт подвійної дії.

Ці засоби мають різні функції, склад і механізм дії

Спека, що настала, витіснила з основних позицій косметику та парфумерію, але на їхнє місце прийшли сонцезахисні засоби та дезодоранти. Щоправда, якщо запитати у будь-кого, чому на його флаконі з дезодорантом написано “антиперспірант”, 90% скаже, що це те саме. А насправді – ні, оскільки вони мають різні функції, склад і механізм дії, повідомляє IFlScience.

У всьому винні бактерії

Потіти, звичайно, ніхто не любить, хоча за високих температур піт приносить організму багато користі: допомагає охолоджувати тіло, випаровуючись з поверхні шкіри, виводить з організму деякі продукти метаболізму, наприклад, аміак та сечовину, сприяє зволоженню шкіри. При цьому на 99% складається з води та невеликої кількості органічних сполук та електролітів.

Запах поту на жарі пов'язаний, перш за все, з активністю бактерій на поверхні шкіри та типами поту, що виділяються потовими залозами. І якщо еккринові залози, необхідні для регулювання температури тіла, виділяють піт без запаху, то апокринові, що знаходяться в пахвах, паху та навколо сосків, виробляють піт з великою кількістю білків та ліпідів. А вони, у свою чергу - улюблена їжа для бактерій, які розкладають білки та жири на прості сполуки, перетворюючи їх на побічні продукти, що неприємно пахнуть.

Звичайно, спека посилює потовиділення, створюючи відмінне середовище для розмноження бактерій і посилення запаху. Крім високих температур цей процес прискорює облягаючий або щільний одяг, який заважає циркуляції повітря.

При надмірному потовиділенні допоможуть аптечні антиперспіранти.
При надмірному потовиділенні допоможуть аптечні антиперспіранти.

Дезодорант – проти запаху, антиперспірант – проти поту

У боротьбі з цим неприємним явищем головне завдання дезодорантів – контролювати запах тіла, але зробити так, щоб людина перестала потіти, вони не можуть.

Дезодоранти усувають або маскують запах поту, спричинений бактеріями на шкірі. За допомогою антибактеріальних компонентів у своєму складі вони знижують кількість бактерій-смердючок або навіть вбивають їх. А ароматизатори вже просто "наводять красу", нейтралізуючи неприємні аромати якимсь жасмином.

Антиперспіранти не виборюють запахи, вони зменшують потовиділення за допомогою активних інгредієнтів у своєму складі. Солі алюмінію тимчасово блокують потові залози, відповідно, людина менше потіє.

Але опосередковано антиперспіранти вбивають і запахи, оскільки що менше поту, то менше бактерій, що надають неприємний душок.

До того ж, у їхньому складі найчастіше є і ароматизатори, і антибактеріальні компоненти, як у дезодорантах.

Тому вибір залежить від потреб: якщо потієш не сильно, а пахнеш зовсім навпаки - потрібен дезодорант, якщо потрібно зупинити потік потовиділення, що не припиняється, знадобиться антиперспірант.

Ефективність обох засобів залежить від кожної конкретної людини.
Ефективність обох засобів залежить від кожної конкретної людини.

Бризнув на ніч - і весь день сухий

Зрештою, воліючи вбити двох зайців відразу, можна вибрати продукт подвійної дії, наприклад дезодорант, що містить антиперспірант. У ньому містяться і антибактеріальні агенти, які не дають розмножуватися бактеріям, що викликають неприємний запах. І ароматизатори для маскування запаху поту та надання приємного аромату. І солі алюмінію, що блокують потові залози та зменшують виділення поту.

Але яким би не був вибір, завжди є ймовірність, що засіб діятиме не так ефективно, як хотілося б. Оскільки і потіють усі по-різному, і бактерії на шкірі у кожного свої, вибирати доведеться методом спроб та помилок.

Тим, хто страждає на гіпергідроз - надмірне потовиділення , експерти радять не гаяти часу та грошей і відразу купувати в аптеці антиперспіранти, в яких дози солей алюмінію вище від звичайного. І наносити засіб на суху шкіру перед сном – вночі потовиділення в будь-якому випадку менше, і антиперспірант зможе добре вбратися. 

Досі існує думка, що антиперспіранти можуть збільшувати ризик розвитку раку з допомогою солей алюмінію, які поглинаються шкірою. Дерматологи кажуть, що канцерогенність алюмінію не доведено, а за часів великого вибору, якщо дуже страшно, завжди можна знайти альтернативний натуральний засіб. Щоправда, немає гарантії, що список ефірних олій у його складі – від виноградних кісточок до кокосу – врятує від мокрих пахв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.