Причиною виходу з ладу штучного інтелекту, який інтегровано у пошук Google є "дуже рідкісні запити"
Нова функція AI Overview, яка інтегрована у пошук Google цього місяця, дала збій та почала генерувати вкрай дивні відповіді на запити. Вона пропонувала приклеїти сир на піцу, з'їсти камені та інше. А все через "дуже рідкісні запити".
Як повідомляє The Verge, компанія Google почала активно видаляти такі відповіді. Адже інколи вони не просто помилкові, а й небезпечні. Проте відмовлятись від AI Overviews у компанії не планують. Google стверджують, що їх продукт "переважно видає користувачам високоякісну інформацію".
"Переважна більшість оглядів ШІ надають високоякісну інформацію з посиланнями на додаткові джерела в інтернеті. Багато з прикладів, які ми бачили, були незвичайними запитами, а також ми бачили приклади, які були підроблені або які ми не змогли відтворити", – сказала прессекретарка технологічного гіганта Меган Фарнсворт.
Експерти зі штучного інтелекту наголосили, що помилки від функції Google були очікуваними, бо вона має лише початкові 80% правильності та досі перебуває на етапі тестування. Крім того, це далеко не перший випадок, коли генеративні моделі ШІ помічені у таких "галюцинаціях". З аналогічною проблемою стикались OpenAI, Meta та Perplexity.
Проте Google та його інструмент з ШІ розгорнутий у найбільшому масштабі, тому і стала предметом широкої дискусії. Один із засновників ШІ навіть сказав на умовах анонімності, що "компанія, яка була на передовій та поставляла високоякісні речі, тепер відома низькоякісною продукцією, яка стає мемом".
У грудні минулого року в ЄС ухвалили закон "Про штучний інтелект", який регулює його розвиток. Єврокомісар з питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон підкреслив, що новий закон про ШІ - важлива подія, яка означає, що Європейський Союз стає першим континентом у світі, який встановив правила використання ШІ.
Документ передбачає розвиток штучного інтелекту та обмеження, спрямовані на запобігання зловживання ним. Також положення передбачають запровадження особливого нагляду за системами штучного інтелекту, які взаємодіють з людьми. Ці системи повинні будуть повідомити користувача, що вони мають справу з машиною.
Закон про ШІ ще передбачає застосування заборон, які покликані застосовуватися в основному до додатків, які суперечать європейським цінностям. За порушення передбачені санкції. За найсерйозніші правопорушення накладатимуть штрафи до 7% від обороту, а нижня межа становитиме 35 млн євро.
Раніше Інформатор писав, що Україна активно використовує штучний інтелект у війні проти Росії. Також ШІ допоможе у розмінуванні України. Відповідний договір вже підписали з компанією Palantir.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.