Covid-19 спричиняє аномалії мозку у дітей: захворіла майже половина пацієнтів

Коронавірус це не просто респіраторне захворювання.

Covid-19, хвороба, МРТ, ВООЗ, мозок, аномалія
Дітям, хворим на Covid-19, просканували мозок за допомогою МРТ і КТ.

Covid-19 спричиняє аномалії мозку у дітей. Медики виявили їх у 96 дослідженнях - більшість даних отримали за допомогою МРТ-сканування. Вчені наголосили, що людству ще доведеться дізнатись, як саме хвороба впливає на мозок, особливо у дітей. 

Дізнавшись більше про вірус SARS-CoV-2 за останні чотири роки, медики виявили, що це не просто респіраторне захворювання. Covid-19 вражає багато різних систем організму, включаючи мозок. Нове дослідження зібрало дані сканування мозку з наукової літератури за майже два роки, щоб спробувати узагальнити те, що відомо станом на сьогодні, йдеться в публікації IFLScience.

Нове дослідження

Початкова процедура пошуку видала майже 10 тисяч статей, автори ж дослідження скоротили їх до 96 для всебічного огляду, зосередившись на дитячих випадках Covid-19. Остаточний набір статей включав дані 327 пацієнтів.

Дані отримали з Азії, Європи та Америки, а більшість зображень - за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ). Та в деяких дослідженнях також використовували комп'ютерну томографію (КТ) тощо.

Результати показали, що у дітей з Covid-19, які проявляють неврологічні симптоми, фіксувалися фізичні зміни в їхньому мозку.

"Наші результати показують, що значна частина дітей з Covid-19 з неврологічними симптомами демонструють аномальні результати нейровізуалізації, такі відхилення продемонстрували 43,74% дітей", - пишуть автори.

Однією з найпоширеніших аномалій став енцефаліт, або запалення головного мозку. Серед інших виявлених симптомів - набряк, судинні аномалії та запалення спинного мозку.

"Спостережувана частота неврологічних порушень у дітей, хворих на Covid-19, має кілька важливих клінічних і дослідницьких наслідків. Це підкреслює необхідність підозри неврологічних ускладнень у дітей з Covid-19, особливо у тих, хто має неврологічні симптоми", -резюмували лікарі.

Дослідження має певні обмеження, зокрема воно не вивчало супутні захворювання малолітніх пацієнтів, які також могли вплинути на те, що ті зрештою отримали медичні аномалії.

Розслаблятись зарано

На початковій хвилі пандемії значна частина повідомлень зосереджувалася на тому, що діти мають менший ризик серйозних захворювань, ніж дорослі. Багато хто вважав це заспокоєнням в період надзвичайних потрясінь і тривоги.

З часом ця картина стала більш нюансованою. Виявилось, що, хоча діти часто можуть швидше оговтатися від інфекції, вони все ще піддаються ризику ускладнень і тривалого перебігу Covid-19. Результати останнього дослідження підкреслюють важливість їхнього продовження, з метою вивчення довгострокових наслідків Covid-19 у дітей, вважають науковці.

Covid-19 більше не класифікується як надзвичайна ситуація, але це не означає, що пандемія закінчилася. Це дослідження підкреслює необхідність подальших вивчень, в прагненні зрозуміти, на що здатен цей вірус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube