Особливу тривогу медиків викликає реєстрація групових захворювань
Для Одеської області ця зима видалась неспокійною не тільки через війну, а й за рахунок захворюваності на інфекційні хвороби. І якщо у січні це був кір, то в лютому спостерігається зростання захворюваності на менінгококову інфекцію (МІ). До того ж, відмічається і збільшення рівня летальності, що свідчить про пізнє звернення хворих по медичну допомогу, повідомляє прес-служба Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
За даними моніторингу в Одеській області спостерігається зростання захворюваності на одну із самих контагіозних, тобто заразних інфекцій. Спалах менінгококової інфекції, що розпочався минулого року, на жаль, не зупиняється.У поточному році вже зареєстровано три випадки МІ, з них два - летальні. Минулого тижні у Білгород-Дністровській лікарні помера 4-річна дівчинка, яку батьки привезли вже непритомною. Кілька днів дорослі намагалися самостійно збити високу температуру і звернулися по допомогу, коли вже було занадто пізно.
Загалом Білгород-Дністровський та Одеський райони області викликають найбільше занепокоєння фахівців, адже і свіжі, і минулорічні випадки захворювання спостерігались саме в них.
“Особливу тривогу викликає реєстрація групових захворювань, зокрема у Татарбунарській територіальній громаді Білгород-Дністровського району, де зареєстровано сімейний осередок з трьома випадками захворювання”, - повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Протягом минулого року на Одещині зареєстровано 13 випадків, з них троє дітей до 17 років, переважна більшість хворих з цих двох районів. Щодо летальності, минулого року зафіксовано п’ять смертей від МІ, усі хворі звернулися по допомогу запізно.
Це тяжке, переважно дитяче інфекційне захворювання є однією з найсерйозніших і небезпечних респіраторних хвороб з широким діапазоном клінічних проявів, високою контагіозністю та летальністю.
Вона викликана бактерією (менінгококом), що є загрозою для життя людини у будь-якому віці. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року, також часто хворіє молодь у віці 15-25 років.
Головна небезпека цієї інфекції полягає в тому, що вона може дуже швидко, навіть блискавично, розвитися до важких форм з високим ризиком летальності. Може статися, що від різкого підвищення температури та висипань до ураження головного мозку та загибелі хворого може минути лише одна доба.
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, її джерелом є люди — носії збудника, що виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці. Або ж це можуть бути хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми МІ.
Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Поширенню хвороби сприяє близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм.
Інкубаційний період триває від 1 до 10 днів і в середньому становить 4 дні.
Небезпека МІ ще і в тому, що розвивається вона як ГРВІ - головний біль, закладення носа, нежить, біль у м’язах. Температура може підвищуватися до 38 градусів і вище.
Основна ознака блискавичної форми хвороби – висип на шкірі, що з’являється через декілька годин від початку захворювання. Зазвичай він схожий на зірочки різного розміру та неправильної форми. Розташований на сідницях, стегнах, тулубі, може бути різного кольору - від червоного до чорного.З розвитком хвороби з'являється виражена інтоксикація, зниження тиску, прискорення серцебиття.
Інфекція може проявлятися у вигляді сепсису - це найважча форма, як менінгіт - запалення мозкових оболонок, як менінгококовий назофарингіт, що протікає як ГРВІ та менінгококове носійство – найчастіша форма, яка протікає безсимптомно.
Надійним захистом є щеплення, але у Календарі профілактичних щеплень воно відноситься до рекомендованих. Тобто держава його не сплачує, вакцинуватися можна лише за свої гроші. Дітям з 9 місяців до 2 років вакцина вводиться дворазово - з інтервалом не менше трьох місяців. Дітям від 2 років та дорослим - одноразово.
Щодо ціни, у приватних клініках вакцінаця коштує від 1,5 до 2 тисяч гривень, придбати вакцину можна і самостійно в аптеці, іі вартість - 1200-1500 гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.