Суп, старший за багатьох людей, став дуже популярним серед місцевих!
У Бангкоку є ресторан, де можна замовити суп з яловичини та козлятини, настояний протягом 49 років. Цей заклад харчування під назвою Wattana Panich навіть має відзнаки та нагороди. Але як йому вдається не труїти відвідувачів таким частуванням, розбирався Інформатор.
По-перше, цей суп варять три покоління шеф-кухарів, які працюють у ресторані. Але справа навіть не в цьому. До нього буквально щодня додають нові інгредієнти, які залишились неспожитими впродовж дня. Кипіння супу постійно підримується на невеликому вогні. Таким чином виходить, що він вариться вже багато десятиліть, пише IFLScience.
Щовечора кухарі вкидають до величезного казана з супом все, що не використали в процесі приготування страв протягом зміни (з числа тих інгредієнтів, які входять до страви, це може бути м'ясо чи овочі). Так до супу постійно додаються нові продукти, і весь процес починається знову, день у день, протягом десятиліть.
Звичайно мова не йде про те, що клієнти буквально їдять м'ясо, яке кинули до страви кілька десятиліть тому. Те м'ясо вочевидь з'їли наступного ж дня! Мова про те, що життя в казані підтримується за рахунок постійної температури, але його вміст учесь час поступово змінюється. Втім, звісно, враховуючи, що казан не миють всі ці роки, смак цього супу може відрізнятися від того, який приготували з тих самих інгредієнтів - у сучасному чистому посуді, який щойно поставили на вогонь.
Як свідчать постійні клієнти, суп цілком безпечний для споживання, хоча ми не рекомендуємо готувати щось подібне самостійно вдома. В описі до страви самого ресторану йдеться про надзвичайний глибокий смак, який "важко пояснити" чи описати. Схоже, у місцевих цей суп користається великим попитом, адже казан регулярно спустошується, аби знову наповнитись!
В японському ресторані Otafuku в Токіо подають рагу під назвою оден, яке готують за тим же принципом, постійно підтримуючи температуру тушкування та додаючи нові продукти. Це триває від 1945 року. Сам ресторан існує з 1916 року, і в ньому нібито також готували суп, який проіснував у стані постійного варіння аж до Другої світової війни, коли суп загинув. За легендою, колись також існував суп, який варили від XV століття.
Супи регулярно нагрівають і тримають на повільному вогні, достатньому, щоб знищити будь-які бактерії, занесені під час денного доливання. Ще один важливий момент - не додавати продукти, які під час термообробки здатні утворювати токсичні сполуки. Таким чином суп можна їсти протягом тривалого часу. Можливо, одного разу вам також випаде нагода скуштувати суп, старший за вас!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.