Спочатку встановіть Zoom: помилки, через які люди старіють завчасно

Майте хобі та відмовтеся від ліків: як довше залишатись молодим

Старість, вік, фітнес, ліки, вправи, спорт, молодість, здоров'я, корисні поради
Ви можете уникнути пасток старіння, подружившись з молоддю чи піднімаючись сходами

Всі ми знаємо, що деякі звички більше руйнують наше здоров’я, ніж інші. Погана дієта, надмірне вживання алкоголю та хронічний відпочинок від спорту. Нещодавно до нашого розуміння того, що змушує нас старіти, додалися ще два фактори - і це соціальні зв'язки та ставлення. Зараз самотність вважається вбивцею, але таку ж роль відіграє й наш підхід до старіння, повідомляє The Telegraph.

Люди, які позитивно ставляться до себе, почуваються краще, наполягають геріатри. Менталітет справді важливий, а пасток старіння можна уникнути. І ось як це можна зробити. 

Спілкуйтесь з іншими людьми 

Соціальна тривожність може посилюватися з віком. Однак кожного разу, коли ви виправдовуєте своє небажання виходити з дому, ваш світ стискається і тривога наростає. Сходіть на виставку чи на концерт. Не думайте про те, що ви не зможете там припаркуватися. Просто підіть і отримайте нові емоції й досвід. Дослідження пов’язують здорову тривалість життя з більш частим спілкуванням. 

Дружіть з молодшими за вас 

"В наші часи все було геть інакше" - це кліше-пастка, яка чекає на кожне покоління. Говорити про минуле і не залучатися до теперішнього та майбутнього є серйозною небезпекою старіння, переконані лікарі. Не повторюйте цю фразу про себе, не говоріть її вголос, а просто послухайте, що вам розкаже молодь. Ключовою якістю для хорошої дружби з молоддю є саме вміння слухати. У вас буде шанс зрозуміти - базові речі - незмінні. 

Доведено, що стосунки між поколіннями пов’язані з покращенням здоров’я та добробуту як молодих, так і літніх людей. Цікавтеся тим, що робить молодь, чим вона живе, і ви самі довше будете молодими. 

Не відкладайте мрії на потім 

Не відкладайте життя на завтра - робіть необхідні покупки та реалізовуйте мрії вже сьогодні. Не скупіться і жертвуйте на добро. Дослідження показали, що коли люди жертвують на благодійність, вони відчувають мету й задоволення, що може мати позитивний вплив на їхнє психічне здоров’я. Так ми відчуваємо зв'язок зі світом, і це йде нам на користь, позбавляючи відчуття самотності. Ви також можете спробувати інвестувати в проекти молоді - це дуже підбадьорює, особливо, якщо ті - успішні.

Зайві ліки

До 20% госпіталізацій людей старше 85 років пов’язані з прийомом ліків. Окремі групи ліків, такі як антигістамінні препарати та таблетки від гіперактивного сечового міхура, не принесуть користі вашому мозку, якщо ви приймаєте їх протягом тривалого часу. У довгостроковій перспективі це може збільшити ризик розвитку деменції.

Експерти сходяться на думці, що для зміцнення здоров’я не варто покладатися на завелику кількість таблеток. Часто ми не розуміємо, як довго приймаємо ліки. Шкідливі наслідки можуть бути підступними та відбуватися протягом багатьох років. Також важливо стежити за своїми симптомами. Поговоріть з лікарем щодо того, щоб зробити перерву в прийомі препаратів й подивитися, чи відчуєте ви якусь різницю. І якщо виявиться, що можна без ліків - припиніть приймати їх. 

Не зациклюйтесь на хворобах

Нещодавнє шведське дослідження показало, що люди з тривожним розладом можуть померти раніше. Окрім тривоги, причиною, чому деякі люди можуть стати одержимими власним здоров’ям, є відсутність у їхньому житті інших позитивних новин. Тож насправді дуже важливо мати інтереси, що не стосуються власного здоров’я. Продовжуйте сміливіше зустрічати життя, в цьому допомагає збереження інтересу до інших та хобі.

Майте хобі та рухайтесь!
Майте хобі та рухайтесь!

Ходіть сходами

Японці у 2018 році провели дослідження за участю понад шести тисяч людей віком від 65 років. Вони проживали в одноповерховому будинку, будинку з ліфтом або будинку зі сходами, за ними спостерігали протягом трьох років. Результати показали, що наявність сходів у домі допомагає стримувати вікове погіршення фізичного стану. 

Підйом по сходах допомагає зміцнити м’язи ніг і привести їх у тонус. Це підтримує гнучкість артерій ніг, дозволяючи крові рухатися легше. Кращий кровообіг у ваших ногах означає здоровіше серце та тіло. Відсутність щоденних фізичних вправ може стати ключовим фактором втрати м’язової маси.

Будьте на зв'язку онлайн 

Навчання нових навичок є ключовим для підтримки наших когнітивних функцій. Скористайтеся технологіями та навчіться використовувати Zoom чи Facetime, щоб ви могли спілкуватися з рідними, коли ті далеко. Якщо вам для цього потрібен слуховий апарат - придбайте його, не соромтеся.

Рухайтеся 

Кожні 20 хвилин потрібно вставати. Якщо ви дивитеся телевізор, то щоразу, коли є рекламна пауза, вставайте. Під час перегляду серіалу в YouTube не натискайте "наступний епізод" після кожної серії, натомість встаньте і пройдіться по кімнаті, зробивши перерву в перегляді. Займайтеся фізіотерапією та вправами, покращуйте свою силу. 

Основною причиною слабкості є вікова втрата м’язової маси. Та літні люди можуть покращити свою м’язову силу. Докази свідчать, що можна повернути назад стан, який називається передслабкістю. Для цього можна виконувати таку вправу: сядьте на стілець і піднімайте одну ногу за іншою, тримаючи по пляшці молока в кожній руці та штовхаючи їх у повітря одна за одною. Або присідайте, доки чекаєте, коли закипить чайник. Чи стійте на одній нозі, заплющивши очі. З практикою ви можете покращити свій баланс. Також доведено, що збільшення споживання білка сприяє зміцненню щільності кісток. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube