Є спосіб раніше навчити немовлят говорити: але слова не знадобляться

Читать на русском

Лепет немовлят може бути підготовкою до мовлення, а ще - це спосіб висловити емоції

Читать на русском
Немовлята, мова, слова, звуки, говорити, вчені, наука
Виявляється, певний механізм вокального дослідження присутній людям від початку життя

Лепет немовлят може бути підготовкою до мовлення, а ще - це спосіб висловити емоції

Особливі звуки, які видають немовлята, можуть бути спробою відпрацювати голосовий контроль, необхідний для мовлення, припускають дослідники. В більшості випадків потік веселої нісенітниці, що супроводжує розвиток дитини, добре знайомий батькам немовлят. Адже це становить основу спілкування дитини, що пізнає світ, пише The Guardian.

Дослідження, що аналізувало звуки, які видають немовлята протягом першого року життя, показало, що писки і гарчання відбуваються в групах звуків. Дослідження підтвердило, що немовлята навмисно граються з голосовими звуками, які вони можуть видавати, виробляючи певні типи вокалізацій - в кластери. Причому роблять вони це за власним бажанням.

"Попри те, що ці звуки далі не використовуються в мові, така гра дозволяє немовлятам розвивати контроль над звуками, які вони видають. Зрештою саме це має вирішальне значення для подальшого розвитку розмовної мови", - пояснили вчені.

Не просто так кричали і гарчали

Науковці вивчили 130 немовлят за допомогою записів, зроблених вдома щомісяця від народження їхніми нянями чи батьками. Команда випадковим чином вибрала 21 п'ятихвилинний сегмент з кожного запису і проаналізувала їх на наявність вокантів - криків, гарчання і голосних звуків.

Виключивши випадки, коли немовля спало, вчені залишили 15 774 сегменти з 1 104 записів, причому понад 60% з них демонстрували систематизацію тих чи інших звуків. Тобто простими словами, діти навмисно використовують ті чи інші звуки – за тих чи інших обставин – виокремлюючи їх за видами.

Виходить, що механізм, за допомогою якого діти вчаться мовити, збираючи випадкові звуки в групи, закладений від самого початку життя! Так звана кластеризація звуків спостерігалася в експерименті від народження до 13 місяців віку дитини. А от віковий діапазон від 3 до 4 місяців показав найнижчі середні значення для писку і гарчання.

Команда також зазначає, що на відміну від гарчання, більша частка вереску була виявлена після п'ятимісячного віку. Дослідники припускають, що це може бути пов'язано з розвитком контролю над голосовими зв'язками. Вчені вважають, що імітуючи такі ж звуки, батьки та няні можуть допомогти дитині вивчити більшу вокальну палітру й почати говорити раніше. 

"Імітуйте писки, крики та гарчання, спілкуючись із немовлятами. Це йтиме їм на користь, адже це їхній найперший спосіб спілкування", - пояснили науковці.

Вчені додали, що вивчення цих особливостей поведінки дітей може допогти зрештою зрозуміти механізми різноманітних розладів комунікації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.