У травм, хвороб та різних розладів завжди є відсоток виживання, що вказує на ймовірність того, чи виживе людина
Щодня у всьому світі у багатьох дітей виникає потреба у невідкладній медичній допомозі. Успіхи в галузі медицини зробили їх лікування повсякденним завданням для лікарів. Однак бувають випадки, коли навіть найпросунутіші фахівці виявляються спантеличеними тим, що вони чують та бачать. У цьому списку ми розглянемо 10 незвичайних медичних випадки з дітьми, зареєстрованих за останні роки, приділяючи особливу увагу симптомам і результатам малюків.
Людське тіло продовжує дивувати лікарів, які повідомляють про зустрічі з пацієнтами з рідкісними захворюваннями чи унікальними здібностями, пише Live Science. Не всі випадки цілком зрозумілі, але у багатьох лікарі встановили причини незвичайного стану. А своєчасна постановка діагнозу з подальшим відповідним лікуванням призвела до того, що низка пацієнтів у цих історіях одужала.
Цей рідкісний стан, званий внутрішньошлуночковим плодом, був виявлений після того, як у дитини збільшилася голова і була затримка розвитку рухових навичок. Плід походить з тієї ж заплідненої яйцеклітини, що і дівчинка, тому, якби плід розвивався нормально, це був би її однояйцеві близнюки. Однак коли один плід охоплює інший, поглинений близнюк зазвичай перестає розвиватися. Плід у плоді зустрічається дуже рідко і зустрічається приблизно у 1 із 500 000 народжень. Найчастіше явище виникає у животі, а не в голові.
17-річний підліток із Нідерландів втратив здатність говорити та розуміти по-голландськи на 24 години після ортопедичної операції. Під час цього випадку синдрому іноземної мови (FLS) він міг спілкуватися тільки англійською мовою, якою він ніколи не говорив поза класом.
За повідомленням, все почалося з того, що підліток потрапив до лікарні на операцію на коліні після інциденту під час футбольного матчу. Це була його перша операція під загальним наркозом. Коли він прокинувся, він був розгублений і думав, що перебуває у Сполучених Штатах, а саме в Юті. Психіатр підтвердив, що підліток міг відповідати на запитання лише англійською мовою - адекватно, але не швидко.
Коли друзі прийшли до нього в гості приблизно за 24 години після операції, хлопчик спонтанно знову почав розуміти і говорити голландською. Під час психологічного обстеження наступного дня підліток сказав, що пам'ятає, що тільки розмовляв та розумів англійською. Однак, можливо, він так подумав, бо розповіли про інцидент.
У звіті про випадок лікарі зазначили, що дівчинка не мала інших ускладнень, пов'язаних із захворюванням, відомим як вроджений генералізований термінальний гіпертрихоз. Основна причина, через яку її звернулися за медичною допомогою, полягала в тому, що її батьки були стривожені її зовнішнім виглядом. Лікарі запевнили її батьків, що захворювання доброякісне, і запропонували кілька варіантів видалення волосся для дитини.
У вкрай рідкісному випадку у 18-місячної дитини була діагностована алергія на воду, відома в медицині як аквагенна кропив'янка. Усього через 15 секунд після контакту з водою у неї почалися серйозні шкірні реакції, включаючи кропив'янку та висип.
Деякі теорії припускають, що кропив'янка може бути викликана речовиною, розчиненою у воді, наприклад хлором, а не самою водою, або щось на шкірі пацієнтів виділяє токсичну речовину при зіткненні з водою.
Очі 6-місячної дитини змінили колір з карих на темно-сині індиго після того, як йому дали противірусний фавіпіравір для лікування COVID-19. Фавіпіравір не дає вірусам відтворювати свій генетичний матеріал. Менш ніж через добу після того, як дитині було дано противірусний препарат, його очі почали сяяти блакитним на сонці. Медичне обстеження виявило скупчення синього пігменту в обох його рогівках - прозорій зовнішній частині ока. Через п'ять днів після припинення прийому противірусного препарату очі хлопчика повернулися до свого початкового кольору.
Автори звіту припустили, що синій колір міг бути викликаний накопиченням флуоресцентних хімічних речовин у рогівці, коли препарат розщеплювався в організмі.
В історії хвороби лікарі описали, як до їхнього відділення звернулася 7-річна дівчинка з болями в животі протягом трьох років, стертими зубами та карієсом. Дівчинка п'ять років їла шматки цегли, незважаючи на попередження батьків.
Немовлята часто переживають тимчасовий період, коли кладуть у рот різні предмети. Однак, коли дитина, яка пройшла цю фазу, знову починає їсти те, що не є їжею, вона має привід для занепокоєння. Коли люди починають їсти нехарчові предмети, такі як каміння, цегла, крейда і мило, цей стан називається піку. Можливі причини піку включають дефіцит заліза та вплив свинцю. Дитині, про яку йдеться, давали добавки із залізом, цинком та кальцієм, і через шість місяців її звичка припинилася.
Коли 14-річний хлопчик прийшов на плановий стоматологічний огляд, стоматологи виявили, що на його першому лівому премолярі було дві коронки. Згідно з звітом про випадок, у нього не було жодних симптомів, пов'язаних із зубом, і він не потребував будь-якого лікування. Гемінація зубів, широко відома як "подвійні зуби", є порушенням розвитку форми зуба, що виникає в результаті невдалої спроби поділу одного зачатка зуба.
У звіті описується випадок дитини з сиреномелією, також відомої як "синдром русалки", стан, у якому дитина народжується із однією середньої нижньої кінцівкою замість двох ніг. Дитина народилася з нижніми кінцівками, що зрослися, і зрощеними ступнями, які були неправильно повернені і вирівняні, що робило їх схожими на плавники. Дитину перевели до неонатального відділення, але вона померла через сім годин життя.
Чотирьохмісячного хлопчика відвезли на медичне обстеження, оскільки його голова росла швидше, ніж це було нормально для його віку. Сканування мозку підтвердило, що він має пухлину головного мозку. Однак, згідно з звітом про випадок, під час операції на головному мозку з видалення пухлини лікарі виявили, що вона містила кілька зубів, що повністю сформувалися.
З'ясувалося, що у дитини краніофарингіома - рідкісний різновид доброякісної пухлини головного мозку. Після операції його лікар сказав, що хлопчик "почується дуже добре, враховуючи всі обставини".
Лікарям вдалося врятувати життя дівчинці після того, як у неї розвинувся рідкісний і потенційно небезпечний для життя стан, званий заворотом шлунка, при якому частина або весь шлунок повертається більш ніж на 180 градусів. Коли це трапилося з 12-річною дівчинкою, вона зазнавала жахливого болю, не могла нормально дихати і не могла випорожнюватися.
Згідно з повідомленням, дівчинка вижила завдяки своєчасній діагностиці та хірургічному лікуванню. Однак приблизно в 30-50% випадків це захворювання призводить до смерті.
Заворот шлунка зазвичай викликається грижею, при якій частина шлунка випинається в грудну порожнину через отвір діафрагми. Однак у випадку з дівчинкою живіт скрутився сам собою, тому що зв'язки, що утримують її на місці, були ослаблені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.