Рятуємось від спеки методами корінних народів Африки, Латинської Америки та Близького Сходу

Ми вирішили зосередитись на їхніх "секретах".

Лайфхак, спека, погода, корисні поради, Африка, Латинська Америка, Близький Схід
Мешканці країн Близького Сходу, Латинської Америки та Африки знаються на спеці.

Сильна спека цього літа - аномальна для України, адже температура сягає + 35 С, а подекуди й + 40 С градусів в тіні. Це призводить до висихання озер та загибелі в них всього живого. Непереливки й людям. Серед причин називають дві - глобальне потепління та знищення росіянами Каховського водосховища. Та хоч би що там було, а українці рятуються від спеки, як можуть. А можуть в обставинах війни з окупантом небагато, адже всіх нас цього літа супроводжують планові та аварійні, короткочасні й тривалі вимкнення електроенергії. 

А коли немає світла - немає доступу до кондиціонерів/вентиляторів, холодильників з льодом. В холодній ванній увесь час не сидітимеш, адже треба продовжувати жити життя. То як бути в цих непростих обставинах, і як собі допомогти. Інформатор поцікавився, як охолоджуються жителі спекотних континентів та регіонів - Африки, Латинської Америки й Близького Сходу. Не те щоб ми про це нічого не чули, але способи реально дієві, перевірено на собі. 

Африка: вода та їжа

Почнемо з того, як долають спеку африканці. Більша частина материка розташована між тропіками, і через це клімат Африки характеризується високою сумарною сонячною радіацією. Відповідно, значна частина материка має високі температури, і тому Африка вважається найжаркішим материком. Тут є області, де температура повітря деколи перевищує +50°C. 

Так, скажімо, гостинні єгиптяни у спеку їдять здебільшого закуски. Тут серед страв ви не знайдете жирного м'яса, натомість на столі стоятимуть закуски, хумус, фалафель, баклажанові та йогуртові намазки, лаваш, долма. На гарнір - рис, на десерт - нежирна молочка. 

В жодному разі не вживайте у спеку надто гарячі напої чи алкоголь.
В жодному разі не вживайте в сильну спеку надто гарячі й міцні напої.

Єгипет - південна країна, зрозуміло, що тут спекотно. Наприклад, у майже сорокаградусну спеку міста нагріваються так сильно, що стоячи взутим на асфальті, відчуваєш жар на стопах, ніби стоїш босий. А ще, як не дивно, спека +42 десь у Хургаді чомусь переноситься легше, ніж +30 у Києві. Певне, справа у вологості повітря та вітрі. Звідси випливає ще один секрет охолодження по-африканськи: вода! Її має бути вдосталь, і стояти вона має всюди. Поставте вдома тази з водою поруч з вентилятором або опускайте у прохолодну воду руки, час від часу мочіть відкриті ділянки тіла. 

Латинська Америка та Кариби: сієста 

Аборигени країн Карибського басейну зі спекотним кліматом, включаючи Гаїті, Ямайку, Кубу, Беліз, Коста-Рику, Гватемалу, а також мешканці Мексики, Чилі та Бразилії добре знають, що таке сієста. Це короткий пообідній відпочинок в години найвищої спеки. В цей час роблять перерви у роботі та просто відпочивають чи навіть сплять. В сієсту вулиці робляться пустими, адже всі відпочивають. В цей час не заведено гуляти, адже розпечене повітря дуже виснажує. 

Візьміть собі на озброєння - робіть перерву після обіду, за можливості прийміть прохолодний душ та випийте освіжувальний напій з кубиками льоду. Перекимарьте півгодинки, беручи приклад з котиків, які сплять увесь день тим глибше, чим сильніша спека. Організм витрачає ресурси на подолання температурних піків, а сон прекрасно відновлює.

Пообіді - відпочиньте. Спека виснажує!
Пообіді - відпочиньте. Спека виснажує!

Не вирішуйте в цей час важливих справ, не пересувайтеся містом, відкладіть покупки й зустрічі з друзями, фізичні навантаження та походи в спортзал. Ризик потрапити в цей час в пробку - без доступу до води та повітря - може вам дорого обійтися. 

 Близький Схід: одяг 

До Близького Сходу належать Сирія, Ліван, Ізраїль, Палестина та Йорданія. У ширшому розумінні Близький Схід охоплює також Ірак, Іран, Кувейт, Саудівську Аравію, Бахрейн, Катар, Об'єднані Арабські Емірати, Оман та Ємен. Часто в цих країнах можна побачити дещо, що об'єднує їх на модних теренах. Тут і жінки, й чоловіки в спеку носять шалі, шовкові шарфи, палантини, чалми й тюрбани. Відрізами світлих тканин тут прикривають голову і тіло. Традиційний одяг для спеки - вільний, з натуральних тканин пастельних відтінків, адже тіло має дихати. 

В спеку носіть натуральні тканини!
В спеку надайте перевагу натуральним тканинам!

Візьміть на замітку й носіть виключно просторі природні тканини, під якими повітря матиме доступ до пор. Піт, яким вкривається наше тіло, охолоджує його, та є один нюанс - він має висихати. Тож придбайте тонкий костюм чи одяг, під яким вільно гулятиме вітерець, - з бавовни, тонкого деніму, льону чи бамбукового волокна. Не зайвою буде і панамка, тим більше, що зараз в мережі можна обрати з безлічі стильних варіантів. Пам'ятайте про це, і бережіть себе та своїх рідних! Врешті решт, час спеки - нетривкий. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube