Продається без рецепту: які недуги можна вилікувати звичайною м'ятою

Читать на русском

Доказова медицина знає щонайменше сім способів застосування цілющих властивостей перцевої м'яти.

Читать на русском
Лікар Комаровський, м'ята, трава, медицина, настоянки, застуда, запалення
Крім того, що м'ята - це смачно й ароматно, це ще й дуже корисно, твердять лікарі.

Доказова медицина знає щонайменше сім способів застосування цілющих властивостей перцевої м'яти.

Сьогодні м'ята зустрічається часто - як кулінарний інгредієнт до напоїв та страв, а також у складі медичних препаратів. Зазвичай, за словами популярного в Україні лікаря Євгена Комаровського, це так звана перцева м'ята. Це гібридна рослина, яку отримали шляхом схрещування двух природніх видів м'яти.

Слово "м'ята" має грецьке походження, воно означало ім'я німфи - Minta. Відповідно до давньогрецької легенди, та була коханкою верховного бога підземного царства Аїда, дружина котрого - Персефона - з ревнощів перетворила німфу в траву, що має сильний запах. 

Є свідчення, що м'яту здавна активно використовували для лікування запалень ротової порожнини та кишечника, а також для загоєння виразок й лікування пухлин ще стародавні греки та римляни. Сьогодні ця трава активно використовується у виготовленні косметики й парфумерії, в медицині та кондитерському виробництві. При цьому, за словами лікаря Комаровського, мова йде про сотні тонн м'яти й мільярдів доларів прибутку. 

Головною діючою речовиною м'яти є всім відомий ментол, що викликає специфічний "холодок". Та головне, що медичні дослідження, які б беззаперечно довели користь м'яти - дійсно існують, підкреслив лікар. 

Вирощувати мяту можна навіть вдома - скажімо, в горщику на балконі.
Вирощувати м'яту можна навіть вдома, скажімо, в горщику на балконі. Потім її можна висушити й подрібнити.

Коли м'ята здатна лікувати

  • М'яту в капсулах, а точніше м'ятну олію в капсулах, призначають при синдромі подразненого кишечника та певних видах гастриту.
  • Ефірну олію перцевої м'яти використовують для лікування запалень на шкірі. Її розводять з іншими нейтральними маслами в пропорції, скажімо 1 до 5 крапель.  
  • Лікування запалень ротової порожнини, профілактика неприємного запаху з рота. Для цього можна придбати ополіскувач або розчин з м'ятним присмаком, чи зубну пасту з м'ятним смаком.
  • Лікування горла, ларингіту, першіння, осиплості голосу - досягається шляхом розсмоктування медово-м'ятних льодяників. 
  • Лікування нервової системи: м'ята заспокоєю. З цією метою ви можете придбати м'ятний чай або заварювати листя м'яти. Також можна додавати листя м'яти в літні напої, разом з цитринами вона чудово позбавляє спраги. 
  • Лікування лупи - лосьйон, збагачений екстрактом органічної м'яти, ефективно заспокоює шкіру голови, позбавляє лупи й сверблячки. В окремих випадках легше стає буквально одразу, з першого використання.
  • Пом'якшення проблемної шкіри в косметології: м'яту додають в кастильске мило. Кастильське мило - це тверде мило на основі оливкової олії, виготовлене в стилі, подібному до того, що походить з іспанського регіону Кастилія.

Аби придбати ці препарати, зверніться до найближчої аптеки. Рецепти на препарати м'яти не потрібні. Вони вільно продаються в будь-якому куточку світу, включаючи Україну. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.