Пацієнти з оперізуючим лишаєм можуть заразати вітрянкою тих, хто на неї не хворів!
Багато хто з нас в дитинстві хворів на вітрянку. Приємного мало: сип по всьому тілу, яка доволі сильно свербить, провокує підвищену температуру та навіть здатна залишати шрами. Але тільки в декого вірус, який провокує вітрянку, здатен проявлятися в організмі повторно - через роки. Такі люди починають хворіти на оперізуючий лишай, викликаний буквально тим самим вірусом, що й вітрянка раніше.
Цікаво, що для тих, хто так само колись вже перехворів на вітрянку, хворі на оперізуючий лишай не становлять загрози з можливістю зараження. А от для тих, хто на вітрянку ще не хворів, за словами популярного в Україні лікаря Євгена Комаровського, пацієнти з оперізуючим лишаєм є небезпечними.
За словами лікаря Комаровського, вірус вітрянки живе в організмі практично кожного українця, а оперізуючим лишаєм хворіють мільйон американців щорічно. Провокують прояви вірусу:
На тулубі (або інших частинах тіла), переважно з однієї сторони, виникають неприємні відчуття на шкірі, схожі на поколювання. Потім в цьому місці утворюють пухирці, які сверблять, нагнивають, лопаються, заживають і можуть довго боліти.
За відчуттями, за словами лікаря, в більшості випадків оперізуючий лишай на тілі схожий з герпесом, що виникає на губах. Заразним при цьому пацієнт є до моменту, аж доки всі пухирці не покриються скоринкою. Оперізуючий лишай може викликати такі симптоми:
Вкрай рідко зустрічаються випадки, коли висипу на шкірі немає, проте лікар за наявності інших симптомів призначить лабораторний тест, аби виявити недугу.
Надзвичайно важливо вчасно розпочати лікування проявів цього неприємного і доволі тяжкого захворювання. Терміни надання меддопомоги можуть суттєво вплинути на те, що із пацієнтом відбуватиметься далі, підкреслив лікар.
Постгерпетична невралгія актуальна для старших пацієнтів як наслідок від неналежного й несвоєчасного лікування оперізуючого лишаю. Вона здатна тривати годинами й не піддаватися знеболенню.
Довідка. Постгерпетична невралгія є хронічним, часто інвалідизуючим та складним у лікуванні больовим синдромом, який виникає після гострого приступу оперізуючого герпесу. її визначають як біль, що триває більш як 1 місяць після появи висипань оперізуючого герпесу або триває після вкриття кірками шкірних висипань.
Крім того можливі такі ускладнення:
Якщо ПЦР-тест виявляє вірус чи антитіла до нього, лікар призначає антигерпетичні та протизапальні жарознижувальні препарати - парацетамол та ібупрофен.
"Протигерпетичне лікування є дуже ефективним в боротьбі з оперізуючим лишаєм і напряму залежить від термінів початку лікування: чим раніше почнете, тим нижчий ризик важких ускладнень!" - резюмував лікар Комаровський.
Також призначають препарати місцевої дії:
В світі існує вакцина проти оперізуючого лишаю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.