Виявлено шкідливі бальзами для губ: чим тоді мазатися, щоб ті не тріскалися

Читать на русском

Якщо губи засухі, то постійне використання бальзаму може вплинути на них ще гірше.

Читать на русском
Життя, краса і здоров'я, корисні поради, лайфхак
На що звертати увагу, а чого уникати при нанесенні певних засобів на губи

Якщо губи засухі, то постійне використання бальзаму може вплинути на них ще гірше.

Взимку це питання - надактуальне, адже вітер дме - а губи тріскаються. Шкіра губ тонка, тому потребує додаткового захисту в сувору пору холодів. І бальзам для губ - один з найкращих і найзручніших засобів для створення цього шару захисту. 

Але деякі бальзами для губ насправді можуть посилювати подразнення та сухість, викликаючи потребу в ще більшій кількості засобу. Ось чому важливо знати, на що звертати увагу, а чого уникати при нанесенні певних засобів на губи.

На що звертати увагу в бальзамі для губ

Найефективніші бальзами для губ містять інгредієнти, які притягують вологу, містять олію і утворюють захисний бар'єр для утримання вологи. Тож, шукайте продукти, які містять вазелін - на етикетках він зазвичай позначається як петролатум або білий петролатум, касторову олію та гліцерин, радять лікарі.

Американська академія дерматології рекомендує бальзами для губ, які містять:

  • кераміди,
  • конопляну олію,
  • диметикон,
  • мінеральну олію,
  • олію ши,
  • кокосова олію,
  • олію авокадо,
  • оливкову олію першого віджиму.

Всі вони також допомагають живити потріскані губи. Якщо ви плануєте перебувати на відкритому повітрі, навіть взимку, використовуйте засоби для губ з SPF 30 або вище. Це не лише захистить від ультрафіолету, який може спричинити сухість, але й від пошкоджень, котрі потенційно викликають рак шкіри.

Чого варто уникати в бальзамі для губ

Уникайте в бальзамі для губ: 

  • м'ятної олії,
  • камфори,
  • ментолу,
  • кориці,
  • мятного ароматизатора,
  • саліцилової кислоти,
  • евкаліпта,
  • ланоліну.

Вони можуть викликати подразнення. Американське товариство контактного дерматиту назвало ланолін - жир, отриманий з овечої вовни - алергеном 2023 року.

Багато популярних засобів для губ містять ці речовини, що подразнюють губи. Хоча вони можуть тимчасово заспокоїти ваші губи, в кінцевому підсумку вони здатні викликати настільки сильне подразнення і сухість, що створюють необхідність часто наносити бальзам для губ повторно.

Ось чому може здаватися, що ваш бальзам для губ погіршує стан потрісканих губ або що ви до нього звикли.

Інші способи запобігти появі потрісканих губ

Окрім використання бальзаму для губ, запобігти появі потрісканих губ можна, якщо пити достатньо води. Пийте більше води! Звісно, ваші потреби можуть змінюватися залежно від віку, фізичних вправ і клімату. Використовуйте зволожувач повітря під час сну взимку.

Нанесення товстого шару бальзаму для губ зі зволожуючими інгредієнтами, такими як петролатум або масло ши, перед сном також живить губи і запобігає їхньому обвітрюванню. Якщо ваші губи лущаться, не колупайте їх і не використовуйте абразивний скраб для губ, який може видалити здорову шкіру і погіршити стан потрісканих губ.

Хоча від цієї звички може бути важко позбутися, намагайтеся не облизувати губи.

Що робити, коли нічого не допомагає

Якщо ваші губи залишаються надмірно потрісканими після декількох тижнів використання бальзаму для губ з неподразнюючими інгредієнтами, може бути корисно звернутися до дерматолога. Особливо, якщо в куточках рота з'явилася скоринка, або якщо губи болять чи сверблять.

Це можуть бути ознаки алергічної реакції, дріжджової або бактеріальної інфекції на губах. У таких випадках дерматолог може призначити ліки.

"Якщо у вас дійсно запалені червоні губи, біль, надмірне розтріскування або просто надмірна сухість, з якою ви не можете впоратися за допомогою безрецептурних препаратів, варто звернутися за консультацією", - пояснюють лікарі.

Чому губи стають сухими

Крім того, що шкіра на губах тонка, їй бракує певних властивостей, які утримують вологу на інших ділянках шкіри, таких як волосяні фолікули, сальні залози та товстий шар відмерлих клітин шкіри. Саме це робить губи "такими м'якими і чутливими", пояснюють американські дерматологи.

Коли наші губи піддаються впливу стресових факторів навколишнього середовища, таких як ультрафіолетове світло, забруднювачі повітря, холодна або гаряча температура, а також певні продукти харчування та напої, вони можуть ставати сухими і подразненими.

Облизування сухих губ, яке ви, швидше за все, робите, може лише погіршити проблему. Травні ферменти, що містяться в слині, можуть викликати ще більше подразнення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.