Учені з'ясували, як правильно обрати подушку

Читать на русском

Зі зручною подушкою ви міцно спатимете і добре почуватиметеся при пробудженні

Читать на русском
Жінка та подушка
Здоровий міцний сон - запорука здоров'я та гарного настрою

Зі зручною подушкою ви міцно спатимете і добре почуватиметеся при пробудженні

Сон є невід'ємною частиною відпочинку, але щоб він був якісним, потрібна гарна подушка. Вибрати її - це ціла окрема наука. Важливо врахувати не лише наповнювач, але також позу сну та кілька інших нюансів.

Які подушки бувають

  • Стандартні:
    Стандартними часто називають звичні всім пухові подушки. Вони досить гнучкі, їх радять людям, які часто змінюють позу уві сні.
  • Анатомічні:
    Ці подушки підлаштовуються під форму тіла, повторюють його контури та вигини. Їх зазвичай роблять з піни з ефектом пам'яті (щільного матеріалу, який стає податливішим від тепла тіла).
  • Ортопедичні:
    Їх роблять за рекомендаціями лікарів-ортопедів. Головне завдання таких подушок - правильно підтримати вигин шиї. Зазвичай вони мають більш висока частина (для шиї) і нижча - для голови.

Як вибрати розмір та форму подушки

Ширина подушок може бути різною - в основному від 20 до 50 см. А довжина найчастіше варіюється від 30 до 80 см. Людям великої комплекції та власникам широких плечей краще вибирати моделі побільше - наприклад, 50×80 або 50×70 см. Для звичайного статури підійдуть вироби з параметрами 40×60 або 40×65 см. Дітям можна підібрати моделі 20×30 або 40×50 см. Але це універсальні рекомендації, адже розміри подушки швидше залежать від особистих відчуттів та переваг.

Потрібно ще знати, які бувають форми подушок. Їх вибирають також залежно від розташування тіла, коли людина спить. Якщо ви волієте лежати на спині, тоді набувайте широких виробів прямокутної форми, які мають виїмку. Для деяких більш комфортний варіант - валик, який розташовуватиметься під шиєю. Для тих, хто спить на боці, такі варіанти теж підійдуть, але вибирати потрібно такий валик, який має спеціальну виїмку для плеча та шиї. Для сну на животі підходять подушки у вигляді зірочки чи маленького прямокутника. Якщо більше подобається підсовувати ковдру під ноги, можна вибрати подушку нестандартної форми: у вигляді букви "Г", морського ковзана або підкови. 

Який наповнювач подушки краще

Подушки набивають і натуральними, і синтетичними матеріалами та їх сумішшю. У кожного варіанта свої плюси та мінуси.

  • Синтетика
    Синтепон, холофайбер - найпоширеніші дешеві синтетичні наповнювачі. Добре зберігають тепло, не пахнуть, гіпоалергенні, в них не заводяться мікроби і кліщі, добре стираються в пральній машинці на режимі, що щадить, до 60 градусів. Найбільший мінус таких подушок швидко втрачають форму і зношуються. У середньому синтепонова подушка занепадає вже через кілька років. У синтетики є інші мінуси. По-перше, вона накопичує статичну електрику, а значить, волосся після сну може стати дибки. По-друге, синтетика затримує тепло - на такій подушці може бути спекотно спати. А неякісний наповнювач може ще й звалюватись.
  • Пух та перо
    Пух і перо - м'який, зручний та довговічний наповнювач. Подушки з натуральним пухом природним чином набувають форми тіла. Вже давним давно виробники шиють чохли для таких подушок із спеціальної щільної тканини, що перешкоджає вилізанню пера назовні. Тому помилка, що перо буде по всій кімнаті, є помилковим у теперішній час. Якщо у вас алергія на пух чи перо, на жаль, ці подушки не для вас.
  • Піна з ефектом пам'яті (поліуретан)
    Ортопедичні подушки з пам'яттю - наповнені еластичною поліуретановою піною або латексом, які під впливом тепла та ваги тіла набувають обрисів вашого силуету. Коли ви забираєте голову з подушки, вона відновлює свою первісну форму. На жаль, такі подушки не можна прати, інакше ефект пам'яті зникне, тому поводитися з ними потрібно дуже дбайливо. Також нові поліуретанові подушки можуть неприємно пахнути. У цьому винні леткі органічні сполуки. Але якщо залишити таку подушку на пару днів у кімнаті, що добре провітрюється, запах повинен зникнути.
  • Латекс
    Латекс буває натуральним та синтетичним. Перший одержують із соку каучукового дерева. У ньому рідше розмножуються пліснява та грибок. А штучний латекс роблять із нафтохімічних речовин. Він менш довговічний. Подушки набивають або латексними гранулами, або цілісним блоком латексу. Якщо хочете подушку прохолодніше, вибирайте перший варіант. Загалом латексні подушки схожі на поліуретанові, тільки більш пружні (швидше відновлюють форму).

Жорсткість подушки

Жорсткість подушки також визначається позою під час сну. Тим, хто звик спати на боці, потрібна жорстка подушка, яка добре підтримує голову та шию. Людям, яким зручніше спати на спині, можна вибрати подушку середньої жорсткості, а любителям спати на животі потрібна м'якша подушка. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.