Папуга переміг студентів Гарварду, а сойка - ненажер: птахи, з яких людям слід брати приклад

Люди часто думають, що ми унікальні, що наші здібності та поведінка набагато складніші, ніж у птахів

Пересмішник, ворони та пінгвін
Ці пернаті демонструють дивовижно схожу на людську поведінку

Деякі пернаті можуть здивувати своїм розумом. А також вони часто проявляють людські риси. Ось деякі з найбільш схожих на наші звички, продемонстрованих птахами.

Сороки

Як і люди, сороки, представники сімейства воронових, можуть виготовляти та використовувати інструменти для годування своїх дитинчат та імітувати людські голоси. Інше дослідження також виявило докази того, що європейські сороки (Pica pica) впізнають себе в дзеркалі.

європейські сороки (Pica pica) впізнають себе в дзеркалі
Ці сороки впізнають себе в дзеркалі

Євразійські сойки

Євразійські сойки (Garrulus Glandarius), яких іноді називають "пернатими мавпами", оскільки їхні когнітивні здібності можуть змагатися з приматами, які не є людьми, також є членами сімейства воронових. Вони можуть навчитися користуватися інструментами та продемонструвати винятковий рівень самообмеження.

Крім того, дослідження 2022 року показало, що євразійські сойки володіють самовладанням. Під час цього дослідження вчені виявили, що євразійські сойки можуть пройти пташиний варіант "зефірного тесту" - вони можуть одразу ж утриматися від спокуси з'їсти борошняних черв'яків. 

Учені виявили, що сойки з найбільшим самоконтролем набрали найвищі бали в тестах на інтелект
Вчені виявили, що сойки з найбільшим самоконтролем набрали найвищі бали в тестах на інтелект

Сині птахи

Згідно з дослідженням 1975 року, опублікованим у журналі The American Naturalist, самці гірських синіх птахів (Sialia currucoides), схоже, починають ревнувати, коли їх відкидають під час спарювання. Дослідники виявили, що коли самець синього птаха залишає гніздо в пошуках корму, його партнерка може піти з іншим самцем. 

Було виявлено, що самець синього птаха жорстоко побив свою партнерку, висмикуючи пір'я і клацаючи дзьобами
Було також виявлено, що самець синього птаха жорстоко побив свою партнерку, висмикуючи пір'я і клацаючи дзьобами

Голуби

Доведено, що голуби розуміють десятки людських слів. А дослідження 2016 року показало, що голуб може розрізняти до 60 слів. Це перший випадок, коли не примат може розпізнавати літери і мати орфографічний мозок, тобто він може обробляти і розуміти літери.

"Якщо ви виявите щось подібне у голубів, ви можете стверджувати, що це, мабуть, було спільним для нашого останнього спільного предка з голубами, який жив близько 300 мільйонів років тому", - сказав провідний автор дослідження Даміан Скарф, доцент кафедри психології Університету Отаго в Новій Зеландії. "Таким чином, та сама гнучкість і пластичність людського мозку, яка дає нам змогу вловлювати слова і статистику, що стоїть за ними, мала бути присутня, коли ми ще жили разом із голубами".

отримані результати дали змогу краще зрозуміти розвиток людського мозку та наші когнітивні навички
Отримані результати дали змогу краще зрозуміти розвиток людського мозку та наші когнітивні навички

Пересмішники

Як показало дослідження 2023 року, самки північних пересмішників (Mimus polyglottos) можуть не тільки розрізняти знайомих людей, а й судити, яка людина становить найбільшу загрозу, що дає змогу їм тікати з гнізда в безпечне місце. Це відкриття припускає, що ці птахи мають більш високі когнітивні здібності, ніж вважали вчені раніше.

Результати дослідження 2009 року, яке показує, що дикі пересмішники не забувають людей і проганяють знайомих людей, яких вони сприймають як загрозу
Результати дослідження 2009 року, яке показує, що дикі пересмішники не забувають людей і проганяють знайомих людей, яких вони сприймають як загрозу

Папуги

Папуги не тільки мають надзвичайну здатність імітувати людську мову, але також демонструють соціальну складність і, як і люди, використовують спогади про минулі дії, щоб впливати на майбутню поведінку. 

А у 2020 році африканський сірий папуга на прізвисько "Гріффін" (Psittacus erithacus) перевершив студентів Гарварду в грі на перевірку пам'яті. На думку дослідників, і папуга, і люди використовували частину своєї робочої пам'яті, відому як маніпуляція, для запам'ятовування і маніпулювання інформацією, що припускає схожі давні еволюційні здібності.

дослідження 2022 року показало, що синьогорлі ара (Ara glaucoularis) демонструють розумове самоуявлення та епізодичну пам'ять
Дослідження 2022 року показало, що синьогорлі ара (Ara glaucoularis) демонструють розумове самоуявлення та епізодичну пам'ять

Пінгвіни

Дослідження показують, що деякі пінгвіни спілкуються за допомогою "співу" і можуть адаптувати свою поведінку до навколишнього середовища. Наприклад, імператорські пінгвіни (Aptenodytes forsteri) збираються разом, щоб зігрітися.

Дослідження 2021 року засвідчило, що африканські пінгвіни (Spheniscus demersus) можуть впізнавати людину, зіставляючи її зовнішній вигляд із голосом, а дослідження 1999 року засвідчило, що пінгвін може розпізнати голос свого партнера в натовпі.

Пінгвіни - складні соціальні істоти, які, як і люди, покладаються на спільні соціальні навички для вирішення таких завдань, як полювання
Пінгвіни - складні соціальні істоти, які, як і люди, покладаються на спільні соціальні навички для вирішення таких завдань, як полювання

Ворони

Ворони - дуже розумні птахи зі складним мозком, який дає їм змогу розв'язувати проблеми і використовувати інструменти у своїх інтересах. Дослідження 2019 року виявило докази того, що новокаледонські ворони (Corvus moneduloides) використовують гачкуватий інструмент для годування рослин.

Як і люди, ворони мають самосвідомість і можуть ухвалювати рішення. А дослідження 2020 року, засвідчило, що ворони використовують почуття і розум для розв'язання проблем. 

ослідження 2017 року показало, що ворони змагаються з деякими приматами за інтелектом
Дослідження 2017 року показало, що ворони змагаються з деякими приматами за інтелектом

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube