Багато хто від цього сильно постраждає: Google додав штучний інтелект у пошук

Відтепер Google показуватиме повні відповіді, згенеровані штучним інтелектом, на більшість пошукових запитів у верхній частині сторінки результатів

Google та ШІ
В даний час ця функція впроваджується в США, а найближчими місяцями планується її подальше впровадження в іншому світі

Google перевертає свою пошукову систему, обіцяючи буквально нову епоху. Рік тому почалося тестування експериментальних функцій Search Generative Experience (SGE) на основі ІІ, а тепер вони починають впроваджуватися в пошукову систему Google. Спочатку Google впроваджуватиме нові функції лише для користувачів зі США, але згодом вони стануть доступними і в інших регіонах.

Останнім кроком стала публікація "оглядів ШІ" на теми, які ви шукаєте. Замість звичайного списку веб-сайтів користувачі, починаючи з США, можуть бачити огляд теми за допомогою ШІ у верхній частині результатів пошуку, який коротко викладає тему, пише IFLScience. Але цей крок не позбавлений суперечок. Не через побоювання з приводу шахрайських ШІ або інших спекуляцій з приводу загального штучного інтелекту (AGI) тощо, а з тих же причин, з яких творчі люди протестували проти великих мовних моделей та ШІ, що генерують зображення, які були навчені людської роботи.

Тобто раніше, коли ви щось гуглили, то отримували список алгоритмічно вибраних веб-сторінок, на які ви натискали, щоб дізнатися більше. Ці статті, як правило, написані людьми, і натискання на них та читання контенту дозволяє цим людям заробляти гроші за свою роботу, а також отримувати за це визнання. Однак тепер вас можуть зустріти зведені дані ШІ (не виключаючи всі галюцинації та помики, які вони досі виробляють), зроблені в результаті навчання роботі інших людей.

"Огляди ШІ показують посилання на ресурси, які підтримують інформацію, яка міститься у знімку, і дозволяють глибше вивчити тему. Це дозволяє людям копати глибше та знаходити різноманітний контент від видавців, авторів, роздрібних продавців, підприємств тощо, а також використовувати цю інформацію. вони знаходять рішення своїх завдань", - пояснює Google про оновлення. "Системи Google автоматично визначають, які посилання з'являються".

Звісно, ШІ надасть вам посилання, але є побоювання, що люди просто прочитають огляд і підуть, позбавивши життєво важливий потік доходів для людей та компаній, які пишуть на ці теми. Моделі ШІ покладаються на текст, створений людиною, для навчання. Надайте їм занадто багато контенту, створеного ШІ, щоб вони могли вчитися на ньому, і вся модель може впасти.

"Наш основний висновок у всіх сценаріях полягає в тому, що без достатньої кількості свіжих реальних даних у кожному поколінні аутофагічного циклу майбутні генеративні моделі приречені на поступове зниження якості (точності) або різноманіття", - розповіла одна з команд, яка розглядає такий сценарій. "Ми називаємо цей стан модельним розладом аутофагії (MAD), проводячи аналогію з коров'ячим сказом".

А з погляду користувача, все, що вас може зацікавити, - це отримання корисної інформації. Але моделі ШІ не зовсім справляються і з цим завданням, оскільки, як і раніше, регулярно "галюцинують". Наприклад, користувачі повідомили про виявлення цих помилок в огляді штучного інтелекту Google, у тому числі ШІ припустив, що знакова цитата з класичного літературного твору "Про мишей та людей" була з епізоду телешоу про зомбі "Ходячі мерці", стверджуючи, що риби відкладають свої яйця при температурах, які могли б їх зварити, і припускаючи, що риби смоктають соски, які потрапляють в їхній акваріум, як практику грудного вигодовування.

На жаль, для всіх користувачів Google, які не є його шанувальниками, в даний час немає можливості вимкнути AI-помічника. Тим не менш, ви можете вибрати вкладку "Інтернет" (іноді приховану під "Додатково" в опціях), якщо хочете бачити тільки результати від людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube