Його вартість побила попередній рекорд, встановлений для пера того ж виду, на 450%
Одиночне перо нині вимерлого новозеландського птаха гуя встановило світовий рекорд після того, як його продали на аукціоні за 28,4 тисяч доларів. При цьому за нього від самого початку просили всього 3 тисячі доларів.
Високий інтерес та ентузіазм новозеландців неабияк сприяв підвищенню ціни. Так, вартість пера побила попередній рекорд, встановлений для пера того ж виду, на 450%, повідомляє BBC з посиланням на аукціонний дім Webb's Auction House.
Птахи гуя були священними для народу маорі. Це був невеликий співочий птах родини тинових птахів у Новій Зеландії, відомий своїми стрибкоподібними здібностями та красивим оперенням, що вирізнялося білим кінчиком по всьому краю.
У минулому пір'я гуя було ознакою статусу. Будучи рідкісним птахом ще до прибуття європейців, цей вид став мішенню для колекціонерів і торговців модою вже після того, як набув популярності серед новоприбулих до Нової Зеландії. Це й призвело до вимирання виду.
Їхнє пір'я часто носили як головні убори вожді та їхні родини, а також дарували або продавали. Згідно з даними Музею Нової Зеландії, останнє підтверджене таке спостереження датується 1907 роком, але непідтверджені спостереження з'являлися протягом двадцяти-тридцяти років і після цього.
Перо, продане на цьому тижні, в чудовому стані. Воно все ще має чітко виражений білий кінчик, розповіла керівниця відділу декоративного мистецтва аукціонного дому Webb's.
"Воно все ще має дуже виразний блиск, і не було пошкоджене комахами", - додала вона. Аукціонний дім помістив лот в рамку під захисним від ультрафіолету склом з архівним папером, а це означає, що воно матиме дійсно довге життя.
Перо зареєстроване як Taonga tūturu відповідно до системи захисту предметів, виготовлених маорі. Лише колекціонери, які мають ліцензію в цій системі, могли придбати його. Кількість людей, що зацікавились, як стати зареєстрованими колекціонерами, також вийшла рекордною.
"У Новій Зеландії ми дуже піклуємося про землю, навколишнє середовище, флору і фауну. Можливо, через те, що цей птах вимер, ми подивимося на інших птахів і скажемо, що не хочемо, щоб це коли-небудь повторилося", - сказала представниця аукціонного дому.
До всього, продане перо нині не може покинути країну без дозволу Міністерства культури та спадщини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.