В Єгипті передумали рятувати піраміди після скандалу з туристами і вченими

Єгипет відмовився від плану відновлення облицювання на одній з трьох великих пірамід Гізи.

Єгипет, піраміди, археологія, скандал, історія, резонанс, туристи
Роботи з відновлення шару граніту довкола піраміди зупинили.

Єгипет відмовився від суперечливого плану відновлення облицювання однієї з трьох великих пірамід Гізи. Управління у справах старожитностей відмовилося від пропозиції щодо піраміди Менкаура після того, як виник міжнародний резонанс щодо цього питання.

Роботи з відновлення шару граніту, який колись покривав стародавню споруду, зупинили, повідомляє The Guardian. Про план реконструкції оголосили в січні цього року. Місцева влада назвала його "проектом століття", та явно прорахувалася, оскільки на захист піраміди виступили вчені й туристи з усього світу. 

Новина про те, що стародавній пам'ятник може бути змінено, викликала міжнародний резонанс. Зрештою це й змусило єгипетське управління у справах старожитностей переглянути проект. Відновити ж хотіли гранітне облицювання, яке колись було біля підніжжя піраміди.

З чим маємо справу 

Піраміди - єдине з семи чудес стародавнього світу, що збереглося до наших днів, а піраміда Менкаура - найменша з трьох великих пірамід Гізи. Вона єдина серед пірамід була спроектована з граніту, а не з вапняку. Було встановлено лише 16-18 шарів граніту, перш ніж будівництво зупинили, очевидно, через смерть Менкаура приблизно в 2503 році до н.е.

Протягом століть вивітрювання, руйнування й розкрадання призвели до того, що більшість з гранітних шарів піраміди просто зникли. Залишилися лише сім, хоча довкола її основи ще є численні гранітні блоки. Влада заявила, що перш ніж почати відновлювати гранітне "підніжжя" піраміди, його просканують, дані задокументують для аналізу та вивчать. 

Проте комітет з огляду піраміди Менкаура одноголосно заперечив "проти повторного встановлення гранітних блоків, розкиданих навколо основи піраміди тисячі років тому". Колишній міністр у справах старожитностей, який очолював комітет, сказав, що буде неможливо визначити, де раніше знаходився кожен блок. Для їхньої заміни також знадобиться цемент, який зруйнує піраміду.

"Люди звідусіль дзвонять мені, пишуть листи, електронні повідомлення. Вони стурбовані. Я хочу сказати: не хвилюйтеся, піраміди Гізи в безпеці, і з ними нічого не станеться", - сказав він в інтерв'ю Reuters. 

Комітет, що складається з семи членів, дав попередню згоду на розкопки поблизу піраміди Менкаура, але тільки після "чіткого і детального наукового дослідження".

"В археології не варто поспішати. Якщо ви поспішаєте, ви зруйнуєте об'єкт. Важливо, щоб будь-яка робота на місці пірамід була проведена з дослідженням, яке покаже нам, що робити", - резюмували члени комісії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube