Робота з дому корисна для здоров'я, але шкідлива для кар'єри - дослідження

Огляд майже двох тисяч статей, присвячених роботі вдома, виявив основні переваги, але також недоліки

Робота, Covid-19, пандемія, робота вдома, вчені, дослідження
Люди, які працюють вдома, рідше беруть лікарняний!

Ера після пандемії Covid-19 зробила роботу з дому - нормою, чимось звичним і прийнятним. Сотні тисяч працівників по всьому світу залишились працювати за ноутбуками й домашніми компютерами - в піжамах чи за кавою в кафе з вільним WI-FI. Тож, вчені вирішили дослідити продуктивність таких співробітників та те, як віддалена робота відображається на їхньому здоров'ї.

Виявилось, що в цій царині є свої плюси і мінуси. Огляд майже двох тисяч статей, присвячених роботі вдома, виявив основні переваги, але також недоліки, серед останніх - відсутність соціалізації в колективі та труднощі в просуванні по кар'єрних сходах.

Вчені також дійшли висновку, що робота вдома дозволяє співробітникам харчуватися більш здоровою їжею, відчувати менший стрес й мати нижчий кров'яний тиск, пише The Guardian із посиланням на Journal of Occupational Health.

Віддалені співробітники також більш схильні до перекусів, більше п'ють, курять і набирають зайву вагу. Такими є результати дослідження, проведеного науковцями Королівського коледжу Лондона. Люди, які працюють вдома, рідше беруть лікарняний, схильні працювати довше, а також працювати вечорами та у вихідні.

"Колись в офісах розуміли, що якщо працювати всім разом в одній кімнаті без звукоізоляції, продуктивності не чекайте. Тепер, коли ми перейшли до культури роботи вдома, організаціям є сенс переконатися, що домашні працівники працюють ефективно", - пояснили важливість своїх досліджень науковці.

Вчені виокремили три теми - робоче середовище вдома, вплив на життя та кар'єру працівників, а також вплив на їхнє здоров'я.

Робоче середовище

Робоче середовище залежало від того, скільки вдома було місця, доступного обладнання та наскільки працівники могли контролювати свій робочий день.

Люди з вищими доходами часто отримували більше задоволення від роботи вдома. А от ті, хто мав більше обов'язків удома, таких як догляд за дітьми чи хатня робота - часто жінки та самотні люди - мали тенденцію до більшого стресу.

Кар'єра співробітників

Загалом, люди відчували себе більш продуктивними вдома, відзначили вчені. Це було особливо добре для творчих справ, але набагато важче справлятися з нудними справами. Та багато хто турбувався про кар'єрні перспективи - це відчуття, що якщо тебе немає в офісі, то тебе просто не помітять.

"Менеджерам потрібно подумати про те, як підтримати своїх співробітників, які працюють вдома, і допомогти створити для них сприятливе робоче середовище. Це однозначно варте того", - резюмували вчені.

Вплив на здоров'я

Перехід на роботу з дому під час Covid-19 був пов'язаний зі збільшенням споживання овочів, фруктів, молочних продуктів, закусок та їжі власного приготування. Найбільше виграли від здорового харчування молоді співробітники та жінки.

Одне з розглянутих досліджень показало, що 46,9% працівників, які працюють з дому, набрали зайву вагу, а інше - 41%. Більшість розглянутих робіт засвідчили, що працівники з дому ведуть більш сидячий спосіб життя.

Вдома роботи не меншає

Деякі компанії досі страшаться переводити співробітників на частково домашню або повну домашню зайнятість. Проте вчені вважають такий підхід не сучасним, адже, на їхню думку, час вимагає змін до робочих підходів. 

"Якщо компанії бояться, що люди вдома будуть розслаблятися або погано працювати, а вони не зможуть за ними встежити, то це вельми застаріла концепція", - пояснили вчені.

На їхню думку, віддалені працівники зроблять компанії більш гнучкими у випадку майбутніх кризових ситуацій, таких як чергова надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров'я, страйки або суворі погодні умови, які не дозволять людям дістатися до своїх офісів.

"Ми проаналізували величезну кількість свідчень за останні роки, і наш огляд показує, що існують способи зробити так, щоб надомна робота дійсно добре працювала як для організації, так і для працівника", - переконані науковці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube