Перед консервацією на літо вовняні, пухові та синтепонові речі потрібно гарненько підбадьорити
Добре, якщо ви вже упорядкували свою пральну машину - адже їй зараз доведеться добре попрацювати. Час діставати все літнє і ховати все зимове, тільки спершу його доведеться помити, почистити та упакувати для зберігання.
Займемося найоб'ємнішими речами, що вимагають прання - подушками, ковдрами та пуховиками.
Спочатку про те, що прати не можна - це подушки з піни з ефектом пам'яті, подушки з латексу, великі пір'яні та пухові, ортопедичні. Їх доведеться нести в хімчистку, а от освіжити пір'яні та пухові можна за допомогою парогенератора або праски з парогенератором, хоча великим чищенням це, звичайно, не назвеш.
Прати в машинці можна: подушки з синтетичними наповнювачами - синтепон, холлофайбер, штучний пух, силіконізоване волокно. Подушки з бамбукового волокна, з гречки, невеликі пір'яні та пухові подушки.
Етап 1 - підготовка:
Етап 2 - прання:
Етап 3 - сушіння:
Важливо: не стирайте одночасно кілька подушок, щоб не поламати машину. Додайте в барабан кілька тенісних м'ячів – вони розіб'ють грудки наповнювача. Після прання та сушіння збийте подушку, щоб вона повернула свою форму.
Не підлягають пранню ковдри з натурального шовку, кашеміру, верблюжої вовни, ковдри з ватним наповнювачем та ті, у яких пошкоджено чохол. Оскільки ватяні ковдри практично покинули наші будинки, а на шовкові та кашемірові заробляють далеко не всі, виходить, що практично всі ковдри після зими можна випрати.
Це ті, у яких синтетичні наповнювачі – синтепон, холофайбер, штучний пух, силіконізоване волокно. Це ковдри з бамбука та деякі вовняні та пухові ковдри. Чому деякі – на етикетці може бути вказана заборона на прання, тоді підходить лише хімчистка.
Етап 1 - підготовка:
Етап 2 - прання:
Етап 3 - сушіння:
Важливо: після всіх процедур чисті та висушені ковдри добре струсіть і відправте до холодів у шафу обов'язково в чохлі або щільно закутаними у чисту тканину. Інакше до наступного сезону вони просочаться непотрібними запахами.
Тут досить багато обмежень по пранню - категорично не можна кидати в машинку пуховики з натурального шовку або кашеміру, як і навпаки - одяг з пухом низької якості. Звичайно, не підлягають пранню пуховики з пошкодженою або рваною підкладкою, з натуральним хутром, декоративними прикрасами у вигляді каменів або страз. У таких випадках одяг доведеться або прати вручну, або віддавати в хімчистку.
Підлягають пранню пуховики із синтетичним наповнювачем, це синтепон, холлофайбер, штучний пух, силіконізоване волокно. І деякі пухові та пір'яні пуховики, за умови, що на етикетці немає заборони на прання.
Етап 1 - підготовка:
Етап 2 - прання:
Етап 3 - сушіння:
Важливо: якщо після сушіння наповнювач подекуди зібрався в грудки, їх можна прибрати за допомогою будь-якого ручного масажера, кухонної качалки, пилососу з режимом зворотного видування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.